• انتشار: 16 سپتامبر 2016
  • ساعت: 23:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13358
پرینت
سناتوران آمریکایی:

پاکستان تهدید بزرگی برای منافع آمریکا و نیروهای امنیتی افغانستان است

اعضای سنای آمریکا گفته اند که ادامه حمایت های پاکستان از شورشیان طالبان و شبکه حقانی نشان دهنده این است که این کشور علیه منافع آمریکا فعالیت می کند، و کاخ سفید باید کمک هایش به اسلام آباد را قطع کند.

سناتوران آمریکایی گفته اند که پاکستان نتوانست تغییری در سیاست هایش نسبت به افغانستان و گروه های تروریستی بوجود آورد و این کشور سیاستی دوگانه با واشنگتن دارد.

این سناتوران گفتند که پاکستان از یک سو وعده به مبارزه علیه تروریزم می دهد، و از سوی دیگر به حمایت هایش از سازمان های شورشی ادامه می دهد.

باب کراکر سناتور جمهوری خواه آمریکا گفت “پاکستان همچنان شریکی دو رو با واشنگتن است. در این خصوص من با آقای ریچارد السون فرستاده آمریکا برای افغانستان و پاکستان بارها صحبت کرده ام، اما قطعا پاکستان با ادامه حمایت هایش از شبکه حقانی علیه منافع ما، سربازان ما و همچنین نظامیان افغانستان فعالیت می کند.”

لازم به ذکر است که سناتوران آمریکایی در خصوص اوضاع افغانستان با ریچارد اولسون فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان جلسه ای داشتند و در این خصوص با یکدیگر گفتگو داشتند.

در این نشست، ریچارد السون هشدار داد که کمپاین مبارزه علیه تروریزم تا زمانی که اسلام آباد صداقت خود را در این زمینه نشان ندهد موفق نخواهد بود.

ریچارد اولسون همچنین گفت “مقامات آمریکایی صراحتا گفته اند که پاکستان باید تمامی گروه های شورشی را بدون تبعیض به شمول گروه هایی که همسایگان پاکستان را تهدید می کنند هدف قرار دهد و تمامی پناهگاه های آنان را در خاک خود نابود کند. در این خصوص ما از اقدام اخیر جنرال راحیل شریف رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان استقبال می کنیم که به تمامی فرماندهان نظامی پاکستان، نهادهای اطلاعاتی و مقامات امنیتی این کشور دستور داد تا اقدامات شدیدی علیه تمامی گروه های شورشی و پناهگاه هایشان بردارند.”

وی همچنین گفت که افغانستان کشوری مهم از نگاه امریکا است.

آقای اولسون افزود “همکاری ما با افغانستان بسیار قوی است، و دولت افغانستان همچنان یکی از متحدان مهم ایالات متحده در امر مبارزه با تروریزم محسوب می شود، زیرا کابل به شدت در تلاش است تا اعضای باقی مانده القاعده را نابود سازد و نگذارد داعش در این کشور رشد کند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *