• انتشار: ۱۲ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21281
پرینت

پاکستان: افغانستان بخاطر ضعف های خود، پاکستان را مقصر نداند

وزارت خارجه پاکستان روز گذشته با رد گفته های مقامات کشورمان مبنی بر دست داشتن سازمان استخبارات این کشور در حمله تروریستی روز چهارشنبه در کابل، گفت که مقامات افغانستان بخاطر ضعف های خود، پاکستان را مقصر ندانند.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز گذشته (پنجشنبه) در جریان نشست خبری هفتگی اش گفت که بازی تقصیر به تلاش ها در راستای کسب صلح کمکی نمی کند. “ما نیز از تروریسم آسیب دیده ایم و قربانی های یکسانی داده ایم. ما بیش از هر کشور دیگری در راستای مبارزه علیه تروریسم جنگیده ایم.”

آقای زکریا همچنین گفت “پاکستان بیش از هر کشور دیگر از صلح در افغانستان منفعت می برد. از این رو تعهد پاکستان برای صلح و ثبات در افغانستان غیر قابل انکار است.”

او همچنین به نشست سه جانبه پاکستان-چین و افغانستان که در تاریخ ۶ جوزای سال جاری (۲۷ می) در پکن چین برگزار شد اشاره کرد و گفت که این نشست در فضایی کاملا دوستانه و مثبت در راستای توسعه همکاری های اقتصادی میان سه کشور برگزار شد.

زکریا علاوه کرد که چهار دهه جنگ در افغانستان سبب شده تا تمامی زیرساخت های افغانستان نابود شود و مردم افغانستان رنج فراوانی ببینند؛ از همین رو، چین و پاکستان و افغانستان گردهم آمده تا این مشکلات را رفع کنند.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه صبح در چهار راهی زنبق شهر کابل، یک موتر مملو از مواد انفجاری منفجر گردید که بیش از ۵۰۰ شهید و زخمی بر جای گذاشت.

گرچه گروه تروریستی داعش مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت، اما مقامات امنیتی کشورمان می گویند که این حمله توسط استخبارات پاکستان طرح ریزی و توسط شبکه حقانی اجرا گردید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *