• انتشار: 20 ژانویه 2018
  • ساعت: 22:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25809
پرینت

پاکستان اعتراف کرد که به گروه طالبان و حقانی پناهگاه می دهد

عزیز چودری سفیر پاکستان در آمریکا اذعان کرده است که کشورش به گروه طالبان و شبکه حقانی پناه می داده است اما هم اکنون آنها را مجبور به ترک پاکستان کرده است.

 

لازم به ذکر است که افغانستان، آمریکا و چندین کشور دیگر همواره گفته اند که پاکستان به گروه های تروریستی مانند شبکه حقانی و طالبان پناه گاه های امن می دهد که این گروه ها از خاک پاکستان برای اجرای حملات تروریستی در خاک افغانستان استفاده می کنند.

گرچه پاکستان همواره این گفته ها را رد کرده است.

عزیز چودری در گفتگو با بی بی سی اردو گفت: “اگر آمریکا اطلاعاتی در این خصوص دارد، باید با ما در میان بگذارد، زیرا ما نیز به دنبال نابود کردن طالبان و حقانی هستیم.”

وی افزود: “موضع ما در این خصوص بسیار واضح است، که ما می خواهیم آنها به کشورشان باز گردند. ما نمی خواهیم که طالبان و حقانی دیگر بین ما زندگی کنند. در واقع ما در تلاشیم آنها را به افغانستان بازگردانیم تا به جریان سیاسی آنجا بپیوندند. آنها اینجا دیگر جایی ندارند.”

این گفته ها در حالی از سوی این دیپلمات پاکستانی مطرح می گردد که آمریکا چندی پیش با بیان این که پاکستان علیه گروه های تروریستی در خاک کشورش اقدام نمی کند، کمک های نظامی اش به این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *