• انتشار: 22 ژانویه 2018
  • ساعت: 13:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25847
پرینت

پاکستان: ادعاهای بی فکر برخی مقامات افغانستان را رد می کنیم

وزارت خارجه پاکستان نسبت به اظهارات مقامات کشور مبنی بر طرح ریزی حمله تروریستی بر هوتل کانتیننتال در پاکستان از خود واکنش نشان داده و خواستار تحقیقاتی با اعتبار در این خصوص شده است.

 

محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهارات مقامات کشورمان در خصوص طرح ریزی حمله تروریستی بر هوتل کانتیننتال در پاکستان را رد کرده و گفته است که پاکستان خواهان برگزاری تحقیقاتی با اعتبار در این خصوص است.

محمد فیصل گفت: “ما ادعاهای بدون فکر برخی حلقات افغانستان که انگشت اتهام را به سوی پاکستان بخاطر حمله تروریستی به هوتل کابل می گیرند را رد می کنیم.”

او افزود که نیاز بر انجام تحقیقاتی با اعتبار در این خصوص است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان علاوه کرد: “ما مراتب عمیق تسلیت و اندوه خود را به خاطر از دست رفتن شماری از زندگی های با ارزش و زخمی شدن شماری دیگر در این حادثه ابراز می داریم.

او تصریح کرد: “دولت و مردم پاکستان همبستگی و اتحاد خود را با مردم و دولت افغانستان در این حمله ناجوانمردانه ابراز می کند. ما همدردی عمیق خود را با کسانی که عزیزان خود را در این حادثه از دست داده اند ابراز می داریم و آرزوی بهبودی سریع برای زخمی های این حادثه شنیع می کنیم.”

لازم به ذکر است که چهار مهاجم مسلح شنبه شب به هوتل لوکس کابل در منطقه باغ بالای حمله کردند و ۱۸ تن به شمول ۱۴ تبعه خارجی را کشتند.

برخی مقامات امنیتی کشور گفتند که این حمله توسط شبکه تروریستی حقانی در پاکستان طرح ریزی شده بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *