• انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۳۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23867
پرینت

پاکستان اجازه نمی دهد جنگ به کشور کشیده شود

نخست وزیر پاکستان گفته‌است که راهبرد تازۀ امریکا در افغانستان ناکام می‌شود و افزوده‌است که اجازه نخواهد داد که جنگ به پاکستان انتقال پیدا کند.

شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان در مصاحبه‌اش با بلومبرگ گفته‌است که اسلام‌آِباد از اول گفته‌ بود که راهبرد نظامی امریکا در قبال افغانستان نتیجۀ ندارد و بعد از این هم نتیجۀ نخواهد داد.

این‌ در حالی‌‍ست که دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا استراتیژی جدیدش را در جریان هفتۀ گذشته اعلام کرد که شامل تهدید بر پاکستان از بهر پناه ‌دادن به هراس‌افگنان نیز بوده‌است.

رییس جمهور ترمپ تاکید کرده بود که اگر رفتار پاکستان در قبال تروریستان تغییر نکند، در عملکرد واشنگتن در قبال آسلام‌اباد تغییرات جدی رونما خواهد شد.

پس از اعلام راهبرد تازه، نخست وزیر پاکستان واکنش نشان داده و گفته‎است که راهبرد نظامی در جنگ افغانستان کارا نیست و باید به دنبال یک راه حل سیاسی در آن کشور باشیم.

نخست وزیر پاکستان راه حل جنگ در افغانسان را راه‌ حل سیاسی خوانده است و می‌افزاید که کشورش از نبرد علیه هراس‌افگنی در خاک همسایه‌اش حمایت می‌کند.

او در رابطه به داغ شدن شعله‌های جنگ در افغانستان گفته‌است که هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد تا نبرد در پاکستان انتقال یابد.

این برای اولین بار است که شاهد خاقان عباسی پس از به دست گرفتن مسؤولیت نخست وزیری پاکستان، چنین اظهاراتی را در قبال افغانستان بیان می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *