• انتشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۵۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21865
پرینت

پاکستان: اتکا به گزینه نظامی در افغانستان راهکاری پایدار نیست

نماینده دائمی پاکستان در سازمان ملل متحد گفته است که افزایش تعداد سربازان و اتکا به گزینه نظامی نمی تواند نتیجه ای پایدار برای افغانستان به دنبال داشته باشد.

خانم ملیحه لودی نماینده دائمی پاکستان در سازمان ملل متحد روز گذشته در جلسه شورای امنیت در خصوص وضعیت افغانستان گفت که افزایش تعداد سربازان و اتکا به گزینه نظامی بدون یک استراتژی سیاسی نمی تواند راهکاری پایدار برای افغانستان به دنبال داشته باشد.

خانم لودی از سوی دیگر افزود که یک راه حل سیاسی به همراه گزینه نظامی در افغانستان با یکدیگر سازگار نیستند.

وی همچنین گفت که صلح از طریق مذاکرات در افغانستان از خواسته های همیشگی پاکستان و جامعه جهانی می باشد.

او افزود که پاکستان همچنان میزبان بیش از دو میلیون مهاجر افغان است و انتظار قدردانی از دولت افغانستان دارد نه اینکه دشمنی از سوی افغانستان دریافت کند.

نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل علاوه کرد که با توجه به مناطقی که طالبان تحت کنترل خود در افغانستان دارد، پناهگاه های آنها (طالبان) در داخل افغانستان است و نه در خارج از افغانستان.

به گفته وی، پاکستان و افغانستان بیشترین قربانی را به تروریسم داده اند و از این رو دو کشور در کنار یکدیگر باید تروریسم را در منطقه نابود سازند.

خانم لودی همچنین گفت که اسلام آباد به شدت حملات تروریستی در خاک افغانستان را محکوم می کند و هیچ توجیهی برای قتل عام غیرنظامیان وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *