• انتشار: ۱۷ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۲:۲۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4981
پرینت
حکمت کرزی:

“پاسخ واحد و فوری برای مقابله با تروریسم نیاز است”

نشست سالانه کشورهای قلب آسیا با هدف حمایت از صلح و امنیت با اشتراک مقامات بلند پایه دولتی چندین کشور در اسلام آباد پایتخت پاکستان آغاز شد، و مقامات افغانستان و پاکستان نیز تمایل خود را برای برقراری صلح دایمی در منطقه و جهان بار دیگر ابراز کردند.

تواب غورزنگ سخنگوی دفتر مشاور امنیت ملی کشور در صحفه تویتر خود نوشت که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور به همراه مشاور امنیت ملی خود محمد حنیف اتمر به منظور اشتراک در کنفرانس سالانه کشورهای قلب آسیا وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شدند.

حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشور و سرتاج عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان نیز در آستانه این نشست گفتند که پاسخی واحد و فوری برای مقابله با تروریسم که تهدیدی برای منطقه و جهان است نیاز می باشد.

حکمت خلیل کرزی گفت “ظهور گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در برخی نقاط منطقه و جهان تهدیدی جدی است و تلاشهای بسیاری برای جلوگیری از گسترش این گروه نوظهور و در عین حال مرگبار نیاز می باشد.”

آقای کرزی افزود افغانستانی با ثبات و صلح به نفع تمامی کشورهای منطقه است.

وی همچنین اطمنیان داد که افغانستان همچنان متعهد است تا با تروریسم به هر شکل و نوعی که باشد مبارزه کند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشور گفت “افغانستان بدنبال تقویت روابط خود با کشورهای منطقه است تا اقتصاد منطقه ای را گسترش دهد و با چالش های پیش روی کشورهای منطقه مبارزه کند.”

سرتاج عزیز نیز کنفرانس کشورهای قلب آسیا را سکویی برای گفتگوهای ثمربخش خواند که می تواند صلح و ثبات را به افغانستان آورد.

وی همچنین گفت که کنفرانس کشورهای قلب آسیا که در سال ۲۰۱۱ پایه گذاری شد تاکنون دست آوردهای خوبی در راستای تامین صلح و ثبات در افغانستان داشته است.

سوشما سوارج وزیر خارجه هند نیز قرار است برای اشتراک در این نشست وارد اسلام آباد شود.

گفتنی است که این اولین بار است که وزاری خارجه کشورهای چین، ایران، هند، افغانستان و پاکستان در زیر یک سقف به گفتگو می پردازند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *