• انتشار: 8 فوریه 2019
  • ساعت: 12:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 32066
پرینت
پدر و پدر کلانت هم نمی تواند اردو را منحل کند

پاسخ قاطعانه و دندان شکن جنرال یفتلی به عباس استانکزی

جنرال جلال الدین یفتلی فرمانده لوای دوم قول اردوی ۲۰۹ شاهین در رابطه به سخنان عباس استانکزی عضو هیأت رهبری دفتر طالبان منبی بر منحل کردن اردوی ملی، گفت: «پدر و پدر کلانت هم نمی‌تواند اردوی ملی را منحل کند.

به گزارش رها، در مراسمی برای حمایت از قوای مسلح جمهوری اسلامی افغانستان با حضور شماری از مقام‌های محلی، نمایندگان مردم و فرماندهان نظامی نیروهای امنیتی افغان راه اندازی شد «جلال الدین یفتلی» فرمانده لوای دوم قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور که در این همایش صحبت می‌کرد از مقاومت نظامیان افغان در برابر طالبان و تروریست‌ها قدردانی کرد.

وی با بیان این مطلب که نیروهای امنیتی شجاعانه، قاطعانه و با حفظ منافع ملی در برابر دشمنان افغانستان می‌جنگند، افزود: «طالبان دست نشانده پاکستان می‌باشد.»

به گفتهٔ جنرال یفتلی نظامیان افغان نشان داده‌اند که در سنگرهای داغ جنگ علیه کسانی که امنیت و آرامش مردم را برهم می‌زنند، مبارزه کرده و آنان را سرکوب می‌کنند.

فرمانده لوای دوم قول اردوی ۲۰۹ شاهین در پاسخ به سخنان عباس استانکزی رئیس هیأت طالبان منبی بر منحل کردن اردوی ملی، گفت: «پدر، پدر کلانت هم نمی تواند اردوی ملی را منحل کند.»

وی از رشادت و ایثارگری نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریست‌ها ستایش کرده، تأکید کرد تا زمانی که یک قطره خون در رگ‌های ما باشد از مردم دفاع می‌کنیم.

حمایت از نیروهای امنیتی وظیفه همه ما است

همچنین در این مراسم شجاع الدین شجاع معاون مقام ولایت بلخ که در این همایش سخنرانی می‌کرد، گفت: «مردم افغانستان از نیروهای امنیتی افغان حمایت و پشتیبانی می‌کنند چون آنان فرزندان صدیق کشور اند.»

وی با بیان این مطلب که فداکاری، ایثار گری و جان فشانی نیروهای امنیتی افغانستان قابل قدر است، افزود: «ما در کنار نیروهای امنیتی افغانستان قرار داریم و از آنان حمایت می‌کنیم.»

آقای شجاع نیز گفته‌های عباس استانکزی عضو رهبری دفتر طالبان در قطر را نیز محکوم کرده، گفت: «این کار صورت نمی‌گیرد و ما از موقف رئیس‌جمهور دفاع می‌کنیم.»

معاون والی بلخ نیز از همهٔ مردم به ویژه عالمان دین می‌خواهد که در مساجد، منابر و مکان‌های عمومی از نیروهای امنیتی افغانستان اعلام حمایت کنند و مردم را نیز در پی این امر تشویق نمایند.

عبدالوکیل وکیل عضو شورای ولایتی ولایت بلخ گفت که نیروهای امنیتی فرزندان صدیق کشور هستند و که برای آرامش و آرامی مردم تلاش می‌کنند.

موصوف می‌افزاید که نیروهای امنیتی افغانستان دستاوردها و افتخارات خوبی برای کشور دارند و شب و روز برای تأمین صلح و امنیت مردم در سنگرهای داغ نبرد و می‌جنگند.

قابل ذکر است که ذبیح‌الله حقجو معاون شورای علمای ولایت بلخ، شهلا حدید رئیس امور زنان ولایت بلخ و امیر محمد ضیایی نیز از کسانی بودند که در سخنرانی شان از نیروهای امنیتی حمایت کردند.

این در حالیست که مردم در ولایات مختلف با برگزاری تجمات از اردوی ملی و نیروهای امنیتی حمایت کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *