• انتشار: ۱۹ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۷:۳۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28132
پرینت

ویس برمک: پنج مهاجم انتحاری در حمله به حوزه دهم پولیس دست داشتند

ویس احمد برمک وزیر امور داخله کشور می گوید که در حمله تروریستی به حوزه دهم پولیس امنیتی کابل امروز (چهارشنبه) پنج مهاجم انتحاری دست داشتند.

ویس احمد برمک وزیر امور داخله امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس خبری فوری با اشاره به حملات تروریستی امروز در کابل گفت که پنج مهاجم انتحاری در حمله به حوزه دهم پولیس امنیتی کابل دست داشتند، که سه تن از آنها از پای درآمده و دو تن دیگر در یک ساختمان پنهان شده اند.

آوا نوشته است که آقای برمک در مورد آمار تلفات نظامیان و غیرنظامیان در این حادثه چیزی نگفت.

حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه مهاجمان مسلح در مربوطات حوزه دهم امنیتی شهر کابل در نزدیکی  شرکت خصوصی موسوم به «شهیر» حمله گروهی را آغاز کردند.

شرکت «شهیر» درخواست‌های شهروندان افغان برای دریافت ویزه هندوستان را طی مراحل می کند.

بااین حال، وزیر امور داخله به حمله بر حوزه سیزدهم شهر کابل اشاره کرد و گفت که در این حمله دو مهاجم انتحاری سهم  داشتند و هر دو از سوی پولیس کشته شدند.

به گفته او، در این حمله دو پولیس شهید و دو پولیس دیگر زخم برداشته اند. وی تاکید کرد که هنوز از تلفات ملکی چیزی گزارش نشده است.

وزیر داخله در پاسخ به این پرسش که این افراد انتحاری چگونه وارد کابل می‌شوند، گفت که این افراد از راه فرعی و پیاده وارد کابل می شوند و سپس توسط موترهای شیشه سیاه و فاقد اسناد انتقال و جابجا می شوند.

بااین وجود، او اظهار داشت که حمله های امروز کابل به صورت جدی بررسی خواهد شد.

ویس احمد برمک همچنان گفت که تاکتیک‌های تروریستان نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده و سطح تهدیدات نیز بالا رفته است؛ زیرا به گفته او، امروز چندین کشور از گروه های تروریستی در افغانستان حمایت می‌کنند.

او افزود: ما و شما در حالت جنگ هستیم و مورد تهاجم کشورهای مداخله گر قرار گرفته ایم.

این در حالیست که با اعلام عملیات خندق از سوی طالبان حملات این گروه در بخش هایی از افغانستان و کابل افزایش یافته است.

هرچند مسوولیت حمله بر حوزه سیزدهم را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *