• انتشار: 21 می 2016
  • ساعت: 21:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9726
پرینت

ویزای ایران بدون تیکت هواپیما شد

وزارت امور خارجه ایران گفته است که محدودیت صدور ویزای زمینی برای شهروندان افغانستانی را برداشته است و صدور ویزا مبنی بر تیکت هواپیما نیست.

خبرگزاری ایرنا امروز شنبه، به نقل از “یک مبنع آگاه” در سفارت ایران در کابل گفت که شهروندان افغانستانی از این پس برای گرفتن ویزای ایران، ناچار به خرید تیکت هواپیما نخواهند بود.

پیش از این کنسولگری‌های ایران در کشور، تنها در صورتی به متقاضیان ویزا می‌دادند که از قبل تیکت رفت و برگشت هوایی را خریده باشند و ویزای ورود زمینی به ایران برای افغان‌ها به صورت محدود صادر می‌شد.

منبعی که با خبرگزاری ایرنا صحبت کرده دلیل این امر را “ناامنی جاده‌ها” در افغانستان عنوان کرده است.

او پیش‌بینی کرده که با اجرای تصمیم تازه وزارت خارجه ایران، کنسولگری این کشور در شهر هرات در غرب افغانستان، شاهد ازدحام متقاضیان بیشتری باشد.

ایران در ولایت‌های هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار کنسولگری دارد و گفته می‌شود روزانه هزار روادید برای اتباع افغانستان در این کنسولگری‌ها صادر می‌شود.

مسئولان وزارت خارجه ایران ابراز امیدواری کرده‌اند که با برداشتن محدودیت صدور ویزای زمینی برای اتباع افغانستان، از مهاجرت غیرقانونی افغان‌ها به ایران کاسته شود.

اواخر سال گذشته خورشیدی، همزمان با سفر حسن قشقاوی، معاون کنسولی وزارت خارجه ایران به کابل، دو کشور یک موافقت‌نامه کنسولی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری امضا کردند.

صدور ویزای یک‌ساله برای بازرگانان افغانستان و ایران بخشی از این موافقت‌نامه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *