• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24496
پرینت

ولسوالی شیندند هرات به ۵ ولسوالی تقسیم شد

اداره ارگان های محلی ولسوالی شیندند هرات را به ۵ ولسوالی جدید تقسیم کرد. طرح تقسیم ولسوالی شیندند ولایت هرات بعد از دو سال از سوی حکومت تطبیق شد.

حدود دو سال پیش حکومت افغانستان بر اساس پیشنهاد نمایندگان مردم و بزرگان قومی در ولایت هرات تصمیم گرفت تا ولسوالی شیندند را به ۵ ولسوالی تقسیم کند که سرانجام بعد از دو سال طرح تقسیم ولسوالی شیندند تطبیق شد.

اکنون در کنار ولسوالی شیندند ولسوالی های زیرکوه، پشت کوه، کوه زور و زوال نیز ایجاد شده است و ولسوالان آنها نیز از سوی اداره مستقل ارگان های محل معرفی شدند. به این ترتیب شمار مجموعی ولسوالی های هرات از ۱۵ به ۱۹ عدد افزایش یافته است.

ولسوالی شیندند در ۱۳۵ کیلومتری جنوب شهر هرات واقع شده و این ولسوالی به عنوان قرارگاه گروه های شورشی در ولایت هرات مسمی است. اخیرا این ولسوالی از سوی رئیس جمهور غنی نیز منحیث غده سرطانی در غرب افغانستان نام گذاری شد.

کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات ضمن استقبال از طرح تقسیم ولسوالی شیندند به پنج ولسوالی دیگر می گوید: « این پلان در بهبود امور این مناطق تاثیر به سزایی دارد مشروط بر این که تشکیلات و تجهیزات شان نیز تکمیل باشد در غیر آن این طرح تاثیر گذار نخواهد بود».

وی افزود طرح تقسیم ولسوالی شیندند از یک سو مانع مداخلات کشورهای همسایه می شود و از سوی دیگر جلو رفت و آمدهای گروه های شورشی از ولایت های هلمند و فراه به ولایت هرات گرفته خواهد شد.

صولت خان نورزایی یک تن از بزرگان قومی در ولایت هرات می گوید افراد و اشخاصی که به تازگی به عنوان ولسوال های جدید در پنج واحد اداری شیندند به کار گماشته شدند از تجارب کافی برخوردار نبوده و در پیشبرد امور اداری ناکام خواهند شد.

او می گوید در حال حاضر ۲۰ گروه از مخالفین دولت در ولسوالی شیندند هرات فعالیت دارد و تا زمانی که ولسوالان جدید از خود محیط و منطقه نباشند اداره این ولسوالی ها مشکل خواهد بود.

مقام های دولتی در هرات اما می گویند ولسوالان جدید ۵ واحد اداری در شیندند افراد تحصیل کرده و آگاه هستند و از خود محل انتخاب شده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که دولت تمامی پلان ها به منظور فراهم شدن تشکیلات و تجهیزات کافی را روی دست گرفته که در حال تطبیق شدن است. او افزود که تقسیمات اخیر در شیندند در بهبود وضعیت امنیتی، اقتصادی و اجتماعی این ۵ واحد اداری تاثیر مثبت خواهد داشت.

©DW

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *