• انتشار: 28 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3895
پرینت

ولسوالی درقد ولایت تخار سقوط کرد

ولسوالی درقد ولایت تخار در شمال کشور بعد از شش ساعت درگیری به تصرف طالبان درآمد. در همین حال در چندین ولسوالی دیگر در شمال کشور نیز جنگ میان گروه تروریستی طالبان و نیروهای امنیتی جریان دارد.

عبدالخلیل اسیر سخنگوی فرماندهی پولیس تخار به خبرگزاری رها گفت که مرکز ولسوالی درقد بامداد امروز (چهارشنبه) بعد از شش ساعت جنگ به دست گروه تروریستی طالبان افتاد.

آقای اسیر افزود، ” حوالی ساعت یک و نیم نصف شب، طالبان به مرکز ولسوالی حمله کردند و از سوی نیروهای دولتی مقاومت صورت گرفت. اما در نتیجه شدت درگیری نیروهای دولتی عقب نشینی کردند و ساعت چهار بجه صبح مرکز ولسوالی را طالبان تصرف کرده اند”.

وی اظهار داشت: در نتیجه ی این درگیری، ۴ تن از نیروهای امنیتی کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده و مقداری تجهیزات و جنگ افزارهای نیروهای امنیتی نیز به دست طالبان افتاده است.

به گفته ی وی؛ در این درگیری تلفات سنگینی به مخالفان مسلح نیز وارد شده؛ اما تاهنوز ارقام دقیق آن در دست نیست.

سنت الله تیمور، سخنگوی والی تخار نیز با تایید این خبر گفت که شورشیان در این جنگ از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده کردند. به گفته او، شش عضو نیروهای امنیتی افغانستان نیز در جنگ با طالبان کشته شده اند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اما مدعی شده است که در جنگ بر سر ولسوالی درقد ۱۲ پولیس افغان و دو عضو طالبان کشته شده اند.

اما معمولاً این گروه در مورد تلفات نیروهای امنیتی افغانستان مبالغه می‌کند. او افزوده است که دو عضو دیگر طالبان زخمی شده اند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *