• انتشار: ۱۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۳۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20590
پرینت

ولسوالی درقد با کشته شدن ۶۸ تروریست از کنترول طالبان خارج شد

مقام های دولتی در ولایت تخار اعلام کرده اند که بر اثر ضربات کوبنده نیروی مسلح کشور، ولسوالی درقد این ولایت از کنترول گروه تروریستی طالبان خارج شده است.

دفتر مطبوعاتی ولایت تخار با نشر خبرنامه ای به نقل از والی این ولایت نوشته است که شکستِ بی پیشینه طالبان در تخار، در شمال شرقِ کشور تأثیر گذاشته است و ضرباتِ کوبنده نیروی رزمی کشور در تخار، به پیکرِ طالبان مُزدور وارد شد.

در خبرنامه نوشته شده که طالبان فراری با دادنِ تلفات سنگین ساحاتِ مربوط به خواجه بهاوالدین را ترک نموده، حتی به جنازه های ۶٧ تن از همکاران مزدور شان نیز هیچ اعتنائی نکرد و از ساحه فرار کرد.

مقام ها گفته اند، نیروی شجاع و قهرمان أفغانستان با تحمل زحمات شبانه روزی توانستند امشب ساعت ١١ از چندین استقامت بر مواضعِ دشمن حمله کنند و ساحاتِ القناق، چرسی ها و ارپلی را از وجود دشمن تصفیه و تلاشی نموده پرچم سه رنگ کشور را یکبار دیگر در ساحات مختلف ولسوالی های خواجه بهاوالدین و درقد به اهتزاز در آورند، وارد ولسوالی درقد شوند.

جنرال محمد یاسین ضیأ والی تخار که این عملیات را رهبری مبکرد، از تلاش صادقانه، و حضورِ قوماندان لوای ١ و قوماندان أمنیه تخار با جمله پرسونل مربوط شان که قطعاتِ خاص، کوماندو، قوای هوایی، سرحدی، نظم عامه و خیزیش های مردمی نیز شامل اند را مورد تشویق قرار داده، آنان را قهرمانانِ اصیل و پاسبانان واقعی کشور خوانده، به طالبان هشدار داد که دیگر إخلال امنیت در تخار را به سر نیاورند که این آرمان را بگور خواهند برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *