• انتشار: 10 ژانویه 2016
  • ساعت: 11:46
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5944
پرینت

ولسوالی دارقد در تخار از تصرف طالبان خارج شد

نیروهای امنیتی کشور پس از روزها درگیری با شورشیان طالبان موفق شدند تا ولسوالی دارقد در ولایت تخار را از تصرف این شورشیان خارج کنند.

صنعت اله تیمور سخنگوی والی تخار می گوید نیروهای امنیتی کشور صبح امروز یکشنبه مرکز والسوالی دارقد را از تصرف طالبان خارج کردند.

وی گفت “قانون هم اکنون در این ولسوالی جاری است و ساختمان های دولتی نیز از وجود این شورشیان پاکسازی شده است. نیروهای امنیتی نیز در تلاشند تا ماین های کار گذاشته شده توسط دشمن را خنثی کنند.”

مقامات تخار همچنین می گویند در جریان بازپس گیری این ولسوالی از تصرف شورشیان، ۲۵ شورشی طالبان کشته و ۲۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

تیمور افزود که در جریان این عملیات، همچین ۴۰ شورشی طالبان دستگیر شده است، و عملیات پاکسازی کامل این ولسوالی در جریان می باشد.

یک فرمانده ارشد طالبان به نام کمال حیدری نیز در میان کشته شدگان است.

سخنگوی والی تخار می گوید که ۴ سرباز نیروهای امنیتی کشور نیز در این عملیات زخمی شده اند، اما هیچ آسیبی به افراد غیرنظامی نرسیده است.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان ولسوالی دارقد در ولایت تخار را در ماه اکتبر سال میلادی جاری به تصرف خود درآورده بودند.

ولسوالی دارقد در ۶۰ کیلومتری شمال ولسوالی طالقان مرکز ولایت تخار واقع شده است و از ولسوالی های مرزی با تاجیکستان محسوب می گردد.

تخار و کندز از جمله ولایاتی است که در ماه های گذشته شاهد درگیریهای بسیاری میان نیروهای امنیتی کشور و شورشیان طالبان بوده است.

طالبان تاکنون در این خصوص چیزی نگفته اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *