• انتشار: 4 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:10
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3190
پرینت

ولسوالی تاله و برفک از کنترول طالبان خارج شد

مقام ها در ولایت بغلان می گویند که نیروهای امنیتی کشور با همکاری و حمایت مردم توانستند گروه طالبان را از ولسوالی تاله و برفک خارج کنند.

عبدالجبار پردلی فرمانده پولیس بغلان گفت که کنترول این ولسوالی دو روز قبل به دست افراد گروه طالبان افتاده بود که ساعت ۶ شام روز شنبه، ۱۱ میزان دوباره توسط نیروهای امنیتی پس گرفته‌ شد.

به گفته این فرمانده پولیس دو موتر/خودرو نظامی را گروه طالبان گرفته بودند که یکی از این خودروها دوباره پس گرفته شده و تلاش‌ها اکنون برای باز پس‌گیری موتر دیگر، اسلحه و مهمات نیروهای امنیتی که به دست گروه طالبان افتاده بود، ادامه دارد.

او افزود که چهار عضو گروه طالبان که قصد ناامن کردن گذرگاه استراتژیک سالنگ را داشتند نیز باز داشته شده‌است.

ولسوالی کوهستانات سرپل را گروه طالبان گرفت

محمد آصف جبار خیل، فرمانده پولیس سرپل تایید کرده که نیروهای امنیتی بعد از یک روز درگیری با افراد گروه طالبان، حوالی ساعت ۴ عصر روز شنبه، ۱۱ میزان از ولسوالی کوهستانات سرپل عقب نشینی کرده‌اند.

او مدعی شد که به نیروهای گروه طالبان تلفات سنگین وارد و شمار کشته و زخمی شدگان نیروهای امنیتی کشور را چهار نفر ذکر کرد. ولی درباره اینکه چه تعداد زخمی و چه تعداد کشته شده‌اند، ابراز نظر نکرد.

آقای جبارخیل گفت که نیروهای دولتی اکنون در منطقه میرزا اولنگ تجمع کرده تا عملیات برای پس‌گیری این ولسوالی را دوباره آغاز کنند.

همزمان گروه طالبان نیز اعلام کرده که توانسته کنترول ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل را از دست نیروهای دولتی خارج کند.

دیروز نیز مسئولان محلی ولایت جوزجان و سرپل در شمال افغانستان خبر دادند که توانسته‌اند حمله افراد گروه طالبان را در سه ولسوالی درزاب، مینگجیک و خماب جوزجان و همچنین ولسوالی کوهستانات سرپل دفع کنند.

گروه طالبان در روزهای اخیر حملات گسترده و هماهنگی را در مناطقی از شمال افغانستان به راه انداختند و توانستند چند ولسوالی و شهر استراتژیک قندوز را تصرف کنند.

دولت روز پنجشنبه گذشته اعلام کرده که بخش‎های از شهر قندوز را از طالبان پس گرفته ولی این شهر تاکنون به صورت کامل پاکسازی نشده و درگیری هنوز در شهر ادامه دارد.

دیروز نیز اعلام کرد که افراد وابسته به گروه طالبان را از ولسوالی‎بهارک بدخشان نیز عقب رانده است و نیروهای امنیتی برای پس‌گیری ولسوالی وردوج تلاش دارند.

منبع: بی بی سی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *