- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

ولسوالی «انار دره» در ولایت فراه بدست طالبان سقوط کرد

در ادامه افزایش ناامنی ها در ولایت فراه که چندی پیش محمد عارف شاه جهان والی پیشین این ولایت را مجبور به استعفا کرد، مقامات محلی در این ولایت تایید کرده اند که ولسوالی «اناردره» در این ولایت شب گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرده است.

این ولسوالی در حالی به دست طالبان سقوط می کند که چند روز پیش نیروهای امنیتی کشور متحمل تلفات سنگینی در این ولایت شدند؛ ولایتی که هم مرز با ایران بوده و یکی از مسیرهای مواد مخدر پر درآمد برای طالبان است.

برخی مقامات کشورمان و نیروهای نظامی خارجی به تازگی هشدار داده اند که وضعیت امنیتی در سال پیش رو کاهش خواهد یافت، حتی با وجود اینکه شمار زیادی از نیروهای آمریکایی دوباره به کشور بازخواهند گشت.

طالبان هم تاکنون هیچ علاقمندی برای اشتراک در گفتگوهای صلح که همواره از سوی مقامات کشورمان مطرح شده از خود نشان نداده است.

«دادالله قانی» یک عضو شورای ولایتی فراه گفته است که روز گذشته شورشیان طالبان به ولسوالی اناردره حمله کرده، منطقه ای که پیش از این امن بوده، و کنترل شماری از تاسیسات دولتی در این ولسوالی را بدست گرفتند.

آقای قانی گفت: «ساختمان ولسوالی اناردره و فرماندهی پولیس این ولسوالی در نزدیکی دروازه ورودی جنوبی این ولسوالی موقعیت دارند، که هر دو به تصرف طالبان درآمده اند. تلفاتی به پولیس وارد شده است، اما ما تماس با آنها را از دست داده ایم و نمی دانیم وضعیت آنها به شمول رئیس پولیس ولسوالی و ولسوال اناردره چگونه است.»

محمدناصر مهری سخنگوی والی فراه گفته است که شورشیان طالبان حوالی ساعت چهار صبح روز گذشته به این ولسوالی حمله کرده و موفق به تصرف آن شدند.

آقای مهری افزود: «ما سربازان بیشتری به ولسوالی اعزام کرده و درخواست حمایت هوایی نیز برای جلوگیری از پیشروی طالبان کرده ایم.»

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان نیز تایید کرده که جنگجویان گروهش ولسوالی اناردره را به تصرف خود درآورده اند.