• انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13186
پرینت

ولایت کنر حتی یک بازداشت گاه برای زنان ندارد

موسسه گزارش دهی جنگ و صلح گفته است که ولایت کندر حتی یک بازداشت گاه نیز برای زنان ندارد، و این بدان معناست که زندانیان زن باید به ولایت های همجوار فرستاده شوند.

سهیلا بهار رئیس امور زنان در ولایت کنر گفت “واقعیت این موضوع که حتی یک بازداشت گاه زنان در ولایت کنر نداریم مشکلات اساسی بسیاری برای زندانیان زن در این ولایت بوجود آورده است.”

نور رحمان نور رئیس تنها بازداشت گاه مردان ولایت کنر نیز می گوید هنگامی که یک خانم در این ولایت محکوم شناخته می شود، همگان متعجب می شوند که هم اکنون با خانم محکوم چه باید کرد. از همین رو، هیچ گزینه دیگری جز فرستادن این خانم ها به ولایت ننگرهار وجود ندارد.

وی افزود “دور بودن از خانواده و خویشان و در نتیجه محدود شدن ملاقات ها، از مشکلات اساسی زندانیان زن است که به ننگرهار فرستاده می شوند.”

غلام حسین نماینده کمیسیون حقوق بشر افغانستان در زون شرقی کشور می گوید ساخت یک بازداشت گاه برای زنان در ولایت کنر بسیار ضروری است.

حاجی شیرزمان معاون شورای ولایت کنر نیز با تایید حرف های غلام حسین گفت که ساخت این بازداشتگاه باید از اولویت ها برای دولت قرار بگیرد و دیگر اعضای شورای ولایتی نیز این درخواست را از دولت کردند.

نور رحمان نور در همین حال افزود که نبود بازداشت گاهی برای زنان در این ولایت در واقع نشان دهنده نابرابری حقوق جنسیتی در این ولایت است.

او علاوه کرد ما تنها یک پولیس زن و یک خانم زن ملکی دراداره پولیس ولایت کنر داریم. وقتی که مردم هنوز آماده نیستند که زنان و یا دخترانشان را اجازه دهند به صفوف پولیس بپیوندند، چطور می توان انتظار داشت که یک بازداشت گاه زنان ساخته شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *