• انتشار: ۹ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۱۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 9066
پرینت
سیاف:

اگر وضعیت حکومت همین گونه ادامه یابد، روی گزینه بدیل فکر خواهیم کرد

عبدالرب رسول سیاف، از سران مجاهدین و عضو رهبری شورای حراست و ثبات افغانستان می گوید که اگر وضعیت همین گونه ادامه یابد، ما روی گزینه بدیل حکومت وحدت ملی فکر خواهیم کرد

 

آقای سیاف گفت: بار بار پیشنهاد دادیم اما هیچ کس توجه نکرد؛ اگر داکتر هم نسخه اش کار نکند، یک نسخه دیگر می دهد تا مریض خوب شود.

او اما تاکید کرد که خواهان سقوط نظام نیستند و در عین حال حمایت این شورا از حکومت وحدت ملی اعلام کرد.

آقای سیاف که امروز( پنجشنبه) در مراسم تجلیل از هشتم ثور( بیست و چهارمین سالگرد پیروزی مجاهدین) در کابل صحبت می کرد، گفت: تا حال چندین بار برای رهایی از شرایط فعلی به حکومت پیشنهاد داده شده، اما به این پیشنهادات توجهی صورت نگرفته است.

سیاف تاکید کرد در صورت ادامه این روند و یا بد تر شدن اوضاع امنیتی کشور، آنان به نسخه های بدیل فکر کرده و برای تغییر اوضاع اقدام خواهند کرد.

او در مورد این که چگونه با نسخه جدید برای تغییر اوضاع کشور اقدام خواهد، جزئیات نداد اما پیشتر گفته بود در صورت که کشور در خطر باشد بدون اجازه حکومت وارد میدان خواهد شد.

شورای حراست و ثبات افغانستان که در آن شماری از مقام های پیشین حکومت حضور دارند بارها به برگزاری لویه جرگه و برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در زمان تعیین شده آن تاکید کرده است.

این چهره سرشناس جهادی از گفتگوهای صلح در کشور حمایت کرد و با اشاره به حضور حزب اسلامی در این گفتگوها افزود که شورای حراست حامی هرگونه گفتگوهای صلح است.

در همین حال آقای سیاف گفت حکومت باید جلوی توهین به مجاهدین را بگیرد در غیر آن و اگر حوصله مردم سر آمد، تاج و تخت را با هم نابود می کنند.

آقای سیاف گفت: هیچ شخصی اجازه ندارد که به مجاهدین و افتخارات آنها توهین کند، زیرا در هر جایی مجاهدین حضور دارند.

این در حالی است که با نزدیک شدن هفت و هشت ثور شماری از جوانان و فعالان مدنی در کابل در گردهمایی اعتراضی خواهان مجازات عاملان کشتار جنگ های داخلی شدند.

معترضان هفتم و هشتم ثور را سر آغاز بد بختی و جنگ های خونین کشور خوانده و مجاهدین را به کشتار مردم متهم کردند.

گروه های مجاهدین در هشتم ثور سال ۱۳۷۱ بعد از چهارده سال مقاومت حکومت کمونیستی وابسته به اتحاد جماهیر شوری سابق را شکست دادند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *