• انتشار: 5 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:57
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3219
پرینت
وزارت داخله:

وضعیت امنیتی در کندز عادی شده است

مقام های وزارت امور داخله می گویند که وضعیت امنیتی در شهر کندز به حالت عادی برگشته و نیروهای امنیتی کنترول به دست گرفته است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله عصر امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت: نیروهای امنیتی کنترول شهر کندز را به دست گرفته و اوضاع در این ولایت به حالت عادی برگشته است.

آقای صدیقی افزود که نیروهای امنیتی افغانستان جان بازانه در راه دفاع از مردم و تامین امنیت تمامی مناطق کشور مبارزه می کنند و در این راستا از هیچ گونه تلاشی دریغ نمی ورزند.

وی تصریح کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، در جریان عملیات پاکسازی کندز، ۵ تن از دشمنان مردم افغانستان کشته، ۴ تن زخمی و ۴ تن دیگر به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شده اند.

سخنگوی وزارت امور داخله، همچنان به حمله های دشمن به شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب نیز اشاره نمود و گفت که شب گذشته دشمنان مردم افغانستان از چند جهت بالای شهر میمنه حمله نمودند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبرو شدند و با تقبل تلفات سنگین شکست خورده و فرار کردند.

آقای صدیقی افزود که در جریان درگیری های شب گذشته در میمنه، ۲۴ تن از هراس افگنان به شمول والی نام نهاد طالبان برای فاریاب کشته، سیزده تن مجروح و ۴ واسطه نقلیه مخالفین نابوده شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله، ضمن تمجید از عملکرد نیروهای امنیتی کشوردر مهار حمله های هراس افگنانه، از مردم افغانستان خواست که به همکاری خویش با نیروهای امنیتی ادامه داده و با اعتماد و اتکا به این نیروها نگران وضعیت امنیتی نبوده و به زندگی خویش ادامه دهند.

سخنگوی وزارت امور داخله، همچنان بر برخی از عملیات های پاکسازی در ولایت های بدخشان و تخار اشاره نموده، گفت که نیروهای امنیتی کشور موفقانه این عملیات ها را برنامه ریزی و اجرا می کنند و این توانایی را دارند که از جان و مال مردم خویش دفاع نمایند.

طی ماه اخیر وضعیت امنیتی اکثر ولایت های شمالی کشور خراب شده است به گفته برخی از تحلیل گران جغرافیای جنگ از جنوب به شمال کشور کشیده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *