• انتشار: 4 آگوست 2015
  • ساعت: 16:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1438
پرینت

وزیر معارف به کنفرانس آموزش و تعلیم و تربیه اوقیانوسیه و آسیا رفت

دکتر اسدالله حنیف بلخی، وزیر معارف جهت اشتراک در کنفرانس آموزش و تعلیم و تربیه اوقیانوسیه- آسیا که در شهر کوالالامپور مالیزیا دایر گردیده است، اشتراک نمود.

در این نشست روی سکتور اقتصاد و تعلیمات تخنیکی و مسلکی غیر رسمی، تقویت جوانان از طریق تعلیم و تربیه، انکشاف و ادغام تکنالوژی سبز در تعلیمات تخنیکی و مسلکی، چگونگی همکاری ها میان سکتور های دولتی و خصوصی، کارآفرینی و شمولیت آن در نصاب تعلیمی، پیشرفت در ارائه مهارتهای مرتبط با بازار در اوقیانوسیه آسیا بحث شد.

همچنین در این نشست روی موضوعات تقویه ابتکارات آموزش و پرورشی تکنالوژی محور، میکانیزم های تضمین کیفیت در تعلیمات فنی و مسلکی، مشکلات و مسائل مربوط به آموزش استادان تعلیمات فنی و مسلکی در اوقیانوسیه و آسیا، چگونگی انکشاف سیستم های تعلیمات فنی و مسلکی ملی از طریق شبکه های منطقه ای و بین المللی نیز بحث شد.

گفتنی است که این کنفرانس در پیوند به کنفرانس های شهر شانگهای چین ۲۰۱۲، کنفرانس تعلیمات تخنیکی و مسلکی در شهر جاکارتا اندونیزیا ۲۰۱۳ و کنفرانس شهر انچن کوریای جنوبی ۲۰۱۵، برگزار گردیده است.

لازم به ذکر است که وزیر معارف کشور در حاشیه کنفرانس از سفارت افغانستان مقیم مالیزیا بازدید کرد و ضمن ملاقات به کارمندان سفارت، مشکلات دانشجویان افغانستانی در مالیزیا را گوش کرد و در حل مشکلات شان به مسئولان هدایات و مشوره های لازم را ارائه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *