• انتشار: 10 جولای 2017
  • ساعت: 15:07
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 22464
پرینت

وزیر مالیه: جامعه جهانی از روند مبارزه با فساد راضی نیست

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه کشور در پیوند به کارکردهای حکومت وحدت ملی و مبارزه با فسا گفت که فساد اداری یک مشکل است ما تعهد کردیم که علیه آن مبارزه می کنیم، اما جامعه بین المللی به آن قناعت ندارد.

آقای حکیمی در نشست مشترک خبری با نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل امروز دوشنبه در کابل گفت که در ۱۵ تعهدی که دولت به جامعه جهانی دارد هیچ مانع سیاسی وجود ندارد اما زمانی برخی مشکلات دیگر داشته است.

او اضافه کرد که بعضی تعهدات را حکومت تکمیل کرده و ولی تعهداتی است که در آن کمبود وجود دارد و معنایش این نیست که ما از آن شانه خالی کنیم.

وزیر مالیه خاطر نشان کرد که پالیسی سازی ولایتی که از جمله تعهدات قبلی و فعلی است طرح آن نیز مورد تایید قرار گرفت، شرایط و امکانات کاریابی که در آن واسطه نقشی ندارد، به زودی توسط یک پروسه قانونی فراهم می شود.

به گفته وی،  قانون جزا، زمین داری، استملاک که جز تعهدات دولت بوده طی مراحل شده است و حکومت از اصلاحات به وجود آمده ابراز خرسندی می کند و خواستار عملی شدن نتایج آن در زندگی مردم است.

او همچنین گفت که یکی از تعهدات ما در بروکسل سال پار، آمادگی یک انتخابات شفاف و عادلانه افغان شمول بود که از سوی کمیسیون انتخابات تاریخ آن تعیین شده است.

در همین حال تادامیچی یامامتو، فرستادۀ ویژۀ دبیر کل سازمان ملل با گفتتن این‌که اعضای نشست بورد مشترک نظارت و انسجام را یک کنفرانس موفقانه خواندند، افزود که روی پیش‌رفت‌ها و هم‌چنان چالش‌های حکومت وحدت ملی در آن بحث صورت گرفته‌است.

او نیز گفت که در پهلوی پیش‌رفت‌ها، مشکلاتی هم در نشست روز گذشته مطرح شد و چیزی که بسیار مهم بود تعهد بسیار قوی به تداوم کار بود.

از سویی، امروز شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان گفتند حکومت به جامعۀ جهانی راست نگفته و موضوع را یک‌طرفه مطرح کرده‌است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *