• انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۲۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32133
پرینت

وزیر دفاع سابق امریکا: امریکا جنگ در افغانستان را باخته‌است

چاک هگل، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده امریکا، در اظهار نظری در مورد حضور امریکا در افغانستان گفته‌است واشنگتن جنگ در افغانستان را باخته است.

آقای هگل به خبرگزاری «Defense News» گفت امریکا در حل مشکل افغانستان ناتوان بوده و وضعیت امریکا درافغانستان نسبت به هر زمان دیگری وخیم‌تر است.

 وی تأکید نمود علایمی وجود دارد که امریکا قرار است افغانستان را ترک کند و طولانی ترین جنگ در تاریخ خود را به پایان برسد.

وزیر دفاع امریکا در زمان رئیس جمهور اوباما افزود علی‌رغم هزینه نمودن یک تریلیون دالر برای نیروهای محلی افغانستان در جنگ علیه طالبان، دولت تحت حمایت امریکا در افغانستان دربرابر شورشیان با یک باخت تاریخی رو به رو است.

این مقام سابق امریکایی افزود اگر این یک تریلیون دالر به طور عادلانه بین مردم افغانستان تقسیم می‌گردید، امروز نه جنگی بود و نه کشتاری.

هگل افزود: « اردوی امریکا توان حل مشکلات درافغانستان را ندارد. به طور کل، تولید تریاک، فساد، رویکردهای قبیله‌ای، و ویژگی های ارضی درآن کشور غیرقابل کنترل هستند. شما این وضعیت را نمی توانید از راه نظامی حل کنید.

چاک هگل به وضعیت سوریه نیز اشاره نمود و تأکید کرد امریکا و ائتلاف بین المللی همچنان کنترل وضعیت درسوریه را از دست داده‌اند، جایی که نزدیک به هفت سال جنگ داخلی جریان دارد و درنتیجه آن قدرت های جهانی شکست خورده‌اند.

آقای هگل تأکید کرد امریکا جنگ سوریه را به روسیه و متحدانش باخته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *