• انتشار: 24 آوریل 2017
  • ساعت: 15:38
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 20310
پرینت

وزیر دفاع امریکا وارد کابل شد

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، در سفری اعلام‌نشده به افغانستان امد و قرار است در این سفر با محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری و دیگر مقام‌های این کشور دیدار کند.

وزیر دفاع آمریکا در حالی به افغانستان رفته که کمتر از دو هفته پیش، این کشور بزرگ‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود را علیه مخفیگاه‌های داعش در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان استفاده کرد. پرتاب این بمب که به “مادر همه بمب‌ها” مشهور است، انتقاد شماری از چهره‌های سیاسی افغانستان را به دنبال داشت.

از سوی دیگر حمله مرگبار گروه طالبان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ، به انتقادها از استراتژی نظامی آمریکا در برخورد با این گروه دامن زده است.

انتظار می‌رود وزیر دفاع آمریکا در سفر به افغانستان با نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور هم دیدار کند.

آمریکا در حال حاضر بیشتر ۸ هزار نیروی نظامی در افغانستان دارد که بیشتر سرگرم آموزش نظامیان افغان و عملیات حمایتی از آنها در جنگ با شورشیان مخالف دولت هستند.

جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروی آمریکایی و ناتو در افغانستان، پیشتر گفته بود برای موفقیت ماموریت در افغانستان، شمار نیروی آمریکایی در این کشور باید افزایش یابد.

ده روز پیش هم هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس‎جمهوری آمریکا به افغانستان سفر کرد. هدف از سفر مک‌مستر به افغانستان، بررسی وضعیت امنیتی و احتمال اعزام نیروهای بیشتر به این کشور عنوان شد.

آقای مک‌مستر در این سفر با تاکید بر حمایت کشورش از افغانستان گفته که این کشور “دیگر مکان امنی برای تروریستان نخواهد بود.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *