• انتشار: 28 ژانویه 2018
  • ساعت: 22:24
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25969
پرینت

وزیر داخله: برخی حملات پیشگیری نمی شود/ وزیر دفاع: مردم بخواهند استعفا می دهم

ویس احمد برمک وزیر امور داخله کشور می گوید که برخی حملات به کمک برخی چهره های سیاسی و پولیس انجام می شود و برخی از این حملات قابل پیشگیری نیستند.

 

ویس احمد برمک وزیر امور داخله کشور که در پیوند به حمله مرگبار تروریستی روز گذشته در شهر کابل به همراه دو مقام امنیتی دیگر در یک کنفرانس مطبوعاتی امروز سخن میزد، گفت که حملات تروریستی گاها توسط برخی چهره های سیاسی و یا افسران پولیس و یا مردمی که در جامعه زندگی می کنند صورت می گیرد.

او افزود که برخی از حملات تروریستی بسیار پیچیده هستند و نمی توان از آنها جلوگیری کرد.

آقای برمک علاوه کرد که وزارتش در تلاش است تا افرادی که در صفوف جامعه و پولیس به گروه های تروریستی کمک می کنند را دستگیر و مجازات نمایند.

در همین حال، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشور نیز که در این نشست حضور داشت و توجهیات خود را در پیوند به افزایش رویدادهای امنیتی در کشور ارائه می کرد، گفت که بسیاری از چهره ها و مردم خواسته اند که او و دیگر مسئولان ارشد نهادهای امنیتی از مقام های خود کنار بروند.

او اما گفت: “با استعفا کاری حل نمی شود؛ اگر با استعفا مسئله ای حل می شود و یا کس دیگری بهتر از من برای این سمت وجود دارد، بیاید از همین ساعت استعفا می دهم.”

معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی نیز سخن گفت و مدعی شد که پیش از وقوع حمله دیروز تروریستی و حمله هفته گذشته به هوتل کانتیننتال، از قریب الوقوع بودن این حملات آگاهی داشتند.

او گفت: “می توانم گزارش های موجود را نشان بدهم که از وقوع این حملات آگاهی داشتیم و اینکه چطور وارد شده اند.”

آقای استانکزی علاوه کرد که تروریستان از غیرنظامیان برای پیاده ساختن هدف خود استفاده کردند که بدترین نوع جنایت علیه بشریت می باشد.

لازم به ذکر است که حوالی ظهر روز گذشته عامل انتحاری وابسته به گروه طالبان یک موتر آمبولانس مملو از مواد منفجره رادر نزدیکی شفاخانه جمهوریت شهر کابل منفجر ساخت.

در این رویداد دست کم ۱۰۳ تن جان خود را از دست داده و ۲۳۵ تن دیگر زخمی شدند. شمار زیادی از قربانیان غیرنظامیان می باشند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفته و مدعی شده است که اکثر قربانیان این حادثه افسران پولیس عالی رتبه می باشند.

در پیوند به این رویداد مرگبار تروریستی، واکنش های گسترده ای از سوی مردم و چهره های مطرح سیاسی کشور در قبال مسئولین نهادهای امنیتی کشور بوجود آمد و خواهان کناره گیری این مسئولین از سمت هایشان شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *