• انتشار: 1 سپتامبر 2015
  • ساعت: 17:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2158
پرینت

وزیر احیا و انکشاف دهات در ۸ ماه بیش از ۸ هزار پروژه را تطبیق کرد

وزیر احیا و انکشاف دهات می گوید که در ۸ ماه گذشته حدود ۸۴۰۶ پروژه را تطبیق کرده و به بهره برداری سپرده است.

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات امروز (سه شنبه) طی نشست خبری گفت: وزارت احیا و انکشاف دهات با هزینه ۲۳۶ میلیون دالر امریکایی ۸۴۰۶ پروژه را در ۸ ماه گذشته در ۳۴ ولایت تطبیق کرده است.

آقای درانی افزود: این پروژه ها در بخش های آبرسانی، آبیاری، انرژی روستایی، ترانسپورت، حمایت از سکتور تعلیم و تربیه، صحت و انکشاف محل در ولایات تطبیق شده است.

درانی هم چنان علاوه کرد که طی ۸ ماه گذشته به صورت مجموعی ۴۸۳ پروژه را به ارزش ۲ میلیارد افغانی به قراردادی ها سپرده است.

او تاکید کرد، که این وزارت نظارت جدی روی قراردادی ها دارد و اگر کارهای آنان با استندردها و معیارهای روز برابر نباشد از ادامه کارشان جلوگیری می نماید.

وزارت احیا و انکشاف دهات، تا اکنون ۵۴ درصد بودجه انکشافی خود را به مصرف رسانده است که ۴۷ درصد آن ثبت وزارت مالیه شده و ۷ درصد دیگر آن تا حال ثبت وزارت مالیه نشده است.

بودجه انکشافی وزارت انکشاف دهات حدود ۳۹۱ میلیون دالر امریکایی در سال جاری مالی است.

وزارت احیا و انکشاف دهات، در بخش حکومت داری محلی ۲۸۰ شورا و ۲۸۰ پلان انکشافی را اجرا کرده است و در جریان ۱۰۰ روز ۴۲۶ شورا و ۴۱۸ پلان انکشافی را ترتیب داده است که ۱۵۲ درصد پیشرفت را نشان می دهد.

وزیر انکشاف دهات افزود: به همین ترتیب در ۱۰۰ روز گذشته وجوح مالی ۲۰۲۰ شورا انکشافی به حساب بانکی انتقال شده است که با در نظرداشت تعهد در پلان صد روزه (۷۰۰ شورای انکشافی) یک پیشرفت ۲۸۶ درصدی را نشان می دهد.

او ادامه داد: در بخش انکشاف اقتصاد روستایی در پلان ۱۰۰ روزه تقویت ۹۱۰ گروپ پس انداز را تعهد نموده بودم ولی خوشبختانه در این مدت ۱۳۱۷ گروپ پس انداز تقویت گردیده است که پیشرفت ۱۵۰ درصدی را نشان می دهد.

درانی یاد آور شد که وزارت احیا و انکشاف دهات به خاطر آوردن شفافیت بیشتر اداره ای را به نام روابط عامه ایجاد نموده است که روزانه بیش از ۲۰۰ تن به آن مراجعه می کند و مشکلات شان حل می شود.

وزیر احیا و انکشاف دهات در قسمت دیگر از سخنان خود با رد شایعه های مبنی بر اینکه در ساحات ناامن طالبان از پروژه های انکشافی باج می گیرند، گفت: در مناطقی که خطر احساس شود و کسی مانع کار شود، ما پروژه ها را متوقف می کنیم و به هیچ قیمت نمی خواهیم حتی ۱ افغانی را به کسی باج بدهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *