• انتشار: 19 اکتبر 2018
  • ساعت: 00:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29889
پرینت

وزرای دفاع و داخله گلبدین را قاتل جنرال رازق معرفی کرد

وزارت های دفاع و داخله کشته شدن جنرال رازق فرمانده پولیس و جنرال مؤمن حسین خیل رئیس امنیت ملی قندهار را در حمله تروریستی عصر امروز تأیید کردند.

وزارت های دفاع و داخله کشته شدن جنرال رازق فرمانده پولیس و جنرال مؤمن حسین خیل رئیس امنیت ملی قندهار را در حمله تروریستی عصر امروز تأیید کردند.
جنرال شریف یفتلی رئیس ستاد ارتش در یک کنفرانس خبری مشترک با معاون ارشد امنیتی وزارت داخله گفت که مقام های محلی قندهار در یک جلسه که به خاطر تأمین امنیت انتخابات برگزار شده بود از سوی محافظان والی قندهار هدف قرار می گیرند که در جریان تیراندازی جنرال رازق فرمانده پولیس و جنرال مومن حسین خیل رئیس امنیت ملی به شهادت می رسند.
وی گفت که در این رویداد والی قندهار و فرمانده زون نیز زخمی شده اند.
جنرال یفتلی نام ضارب را گلبدین اعلام کرد. گلبدین محافظ توریالی ویسا والی قندهار بود.
یقتلی افزود که یک هیأت بلندپایه امنیتی به رهبری وزرای دفاع و داخله و رئیس امنیت ملی برای بررسی حمله بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه(۲۶ میزان) به مقام‌های ارشد ولایت قندهار و فرماندهان نظامی داخلی و خارجی به قندهار سفر کرده است.
طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و اعلام کرده بودند که یکی از نفوذی‌های این گروه به‌نام ابودجانه این حمله را انجام داده است.
جنرال رازق چهل سال سن داشت، و متولد اسپن بولدک در جنوب قندهار بود.
او یکی از مخالفین سرسخت گروه طالبان بود.
در طول سال‌های گذشته گروه طالبان دست‌کم ده بار او را هدف حملات انتحاری قرار داده بود که وی جان سالم به در برده بود.
جنرال عبدالرزاق در ۷ سالی که فرمانده ولایت قندهار بود، توانست از حملات طالبان به این ولایت جلوگیری کند، آرامش نسبی را به این ولایت برگرداند.
فرمانده عبدالرازق، در زمان طالبان اسیر این گروه شد اما موفق شد تا از دست آنها فرار کند. پدر و عمویش توسط این گروه کشته‌ شده بودند.
توفیق این جنرال در سرکوب شورشیان در قندهار و فراهم کردن زمینه‌های بازسازی شهر، محبوبیت و نفوذ او را در بین مردم چند برابر کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *