• انتشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۴۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 31979
پرینت
سید حسین عالمی بلخی

وزارت مهاجرین۷ ملیون انسان بی‌جا شده و عودت کننده را مدیریت کرده است

وزارت امورمهاجرین می‌گوید که طی چهار سال گذشته با کمترین امکانات، حدود هفت میلیون انسان بی‌جاشده و عودت کننده را در داخل افغانستان مدیریت کرده است.

به گزارش رها، وزیر مهاجرین گفته است که در ۴ سال گذشته حدود هفت ملیون بی جاشده و عودت کننده را در داخل افغانستان مدیریت کرده است. در یک خبرنامه این وزارت به نقل از سید حسین عالمی بلخی، وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان آمده است، این وزارت طی چهار سال حکومت وحدت ملی با کمترین امکانات حدود هفت میلیون انسان بی‌جاشده و عودت‌کننده را در داخل کشور مدیریت نموده است و به زودی کار روی اصلاح ساختاری وزارت آغاز می‌گردد.

بر اساس این خبرنامه، عالمی بلخی روز گذشته(یک‌شنبه، ۱۴ دلو) در جلسه مشورتی با کارمندان این وزارت، گفته است که تلاش‌ها برای نقش اجرایی وزارت و اصلاح ساختاری آن جریان دارد و این اداره از حالت پالیسی‌سازی به حالت اجراکننده تغییر وضعیت خواهد داد.

آقای عالمی افزوده است که طی چهل سال گذشته حکومت افغانستان برای اولین بار با جمهوری اسلامی ایران به توافق رسیده که کودکان فاقد مدرک افغانستانی در مدارس این کشور شامل گردد و با پاکستان نیز توافق نموده که اطلاعات و معلومات ثبت شده مهاجرین افغانستانی را به افغانستان تحویل دهند.

گفتنی است چندی پیش عمران خان صدر اعظم پاکستان در یک سخنرانی در شهر کراچی اعلام کرده بود که این کشور برای مهاجرین افغانستانی در پاکستان تابعیت پاکستانی می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *