• انتشار: ۶ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۱:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5529
پرینت

وزارت مهاجرین برای خانواده های بیجاشده کمک های زمستانی فراهم می کند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز یکشنبه با همکاری چندین موسسه پروسه کمک رسانی زمستانی را برای هزاران خانواده بی جاشده داخلی و عودت کنندگان در سراسر کشور  آغاز کرد.

این کمک ها که شامل کمک های نقدی و غیر نقدی است از سوی وزارت امور مهاجرین با همکاری کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، موسسه ” هیتۀ الغاثیۀ الاسلامیه العالمیه ” کشور عربستان سعودی برای ۲۶ هزار خانواده بی جاشده و عودت کننده در مرکز و ولایات کشور توزیع میگردد.

وزارت مهاجرین در خبرنامه ای نوشت که این وزارت با همکاری کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای بیش از ۲۲ هزار خانواده در سراسر کشور کمک های نقدی فراهم می کند و موسسه ” هیتۀ الغاثیۀ الاسلامیه العالمیه ” کشور عربستان برای ۴۱۰۰ خانواده در کابل، ننگرهار و مزار شریف مواد غذایی زمستانی توزیع می کند.

خبرنامه می افزاید که سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان کشور امروز در دو مرکز جداگانه توزیع کمک های زمستانی شرکت کرد و نخست در باغ زنانه کابل برای حدود ۳۰۰۰ خانواده با همکاری با UNHCR کمک های نقدی توزیع کرد.

سپس در مقر وزارت برای ۴۵۰ خانواده دیگر کمک های زمستانی غیر نقدی که شامل مواد غذایی میشود از سوی وزیر امور مهاجرین و رییس موسسه ” هیتۀ الغاثیۀ الاسلامیه العالمیه ” توزیع گردید.

آقای بلخی در جریان این مراسم از تمامی نهادهای داخلی و خارجی و تجاران خواست تا به همکاری های خود با وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان کشور ادامه دهد.

وی همچنین گفت که وزارت تلاش دارد که برای مشکلات تمامی بی جاشدگان در سراسر کشور رسیدگی نماید.

گفتنی است که وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همه ساله با همکاری موسسات کمک رسان، برای هزاران خانواده آسیب پذیر در کشور کمک های زمستانی توزیع می کند.

قابل یاد آوریست که بیشتر از یک میلیون نفر در سراسر کشور در نتیجه ناامنی ها و حوادث طبیعی مجبور به ترک خانه و شهرهای خود شده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *