• انتشار: 4 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17217
پرینت

وزارت معارف تهداب یک انستیتوت فنی را در کابل گذاشت

وزارت معارف، یک باب انستیتیوت تخنیکی و مسلکی را در مربوطات ناحیه دوازدهم، واقع ارزان قیمت شهرکابل تهداب گذاری کرد.

این انستیتوت که گنجایش ۱هزار محصل را دارد، با هزینه ۵ میلیون دالر امریکایی از سوی بنیاد خلیفه بن‌زاید آل‌نهیان ساخته می‌شود.

اسدالله محقق جهانی، معین و سرپرست وزارت معارف، حین تهداب‌گذاری این مرکز، با قدردانی از کمک‌های امارات متحده عربی در بخش معارف تصریح کرد که این مرکز مجهز به صنوف درسی، لابراتوارها، میادین ورزشی و غیره وسایل و ضروریات درسی است.

جهانی یادآور شد که زمین این مرکز از سوی وزارت معارف آماده شده‌است و هم‌چنین وزارت سایر سهولت‌ها را نیز در این مرکز فراهم خواهد کرد.

سرپرست وزارت معارف در ادامه تاکید کرد که افغانستان نسبت به هر بخش دیگر به تقویه و بهبود وضعیت معارف و از جمله آموزش‌های حرفوی و مسلکی نیاز دارد.

او علاوه کرد که وزارت با درک این موضوع، افزایش مراکز تخنیکی و مسلکی را در صدر برنامه و پلان‌های خود قرار داده‌است و می‌خواهد با تربیه متخصصین فنی و حرفوی از یک‌طرف ضرورت‌های بازار کار را رفع کند و از جانب دیگر زمینه اشتغال را برا جوانان فراهم سازد.

در همین حال نماینده بنیاد خلیفه بن‌زاید آل‌نهیان، تعهد کرد که در راستای توسعه مراکز تخنیکی و مسلکی در افغانستان تلاش کند.

او هم‌چنین تاکید کرد که امارات متحده عربی آماده‌است تا بورس‌های تحصیلی را برای جوانان افغان فراهم سازد.

گفتنی‌است که امارات متحده عربی یکی از کشورهای کمک کننده افغانستان به شمار می‌رود که بیشتر در بخش‌های فرهنگی و انکشافی همکاری می‌کند.

قبل از این نیز این کشور تعهد کمک ۳۰ میلیون دالری برای ساخت دانشگاه شیخ زاید در ولایت خوست را کرده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *