• انتشار: 19 ژانویه 2016
  • ساعت: 17:42
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6253
پرینت

وزارت معادن، حیف میل ۵۰۰ میلیون دالر را قبول کرد

اداره بازرسی کمک های امریکا در افغانستان (سیگار) گفته که مصرف نزدیک به ۵۰۰ میلیون دالر آمریکایی در پروژه‌های استخراج معادن افغانستان سودی نداشته است.

وزارت معادن و پترولیم با نشر خبرنامه ای با استقبال از نشر این گزارش گفته که وزارت در راستای اوردن اصلاحات بنیادی در بخش معدن و برنامه ریزی تخصصی تلاش می کند.

سیگار هم‌چنان گفته بود که در کنار حیف‌ومیل نزدیک به ۵۰۰ میلیون دالر در پروژه‌های استخراج معادن کشور، استخراج معادن در برخی مناطق بیش از آن که به سود دولت تمام شود به سود طالبان بوده است.

چندی پیش دیدبان شفافیت افغانستان نیز با نشر گزارشی گفت که بیشترین منفعت از استخراج معادن در کشور را مخالفان مسلح دولت می برد.

همچنین، دیدبان شفافیت افغانستان، از (سیگار)؛ مبنی بر اینکه اداره انکشاف بین المللی امریکا (USAID) باید تلاش های بیشتر روی اصلاحات ساختاری در وزارت معادن به خرج دهد و کمک آینده به بودجه، مشروط بر دستیابی وزارت بر اصلاحات معینه باشد؛ استقبال کرد و خواستار عملی شدن این سفارش شد.

وزارت معادن گفته است اصلاحات صورت گرفته شامل بازنگری قانون معادن و مقرره‌های مربوط، ایجاد اصلاحات در طرزالعمل‌ها و ساده‌سازی اجراات، اصلاح تشکیل و بهبود بخشی ظرفیت منابع بشری مدیریت منــابع منرالی و نفت و گاز و تطبیق بودجه انکشافـــی وزارت در اجـــرای پروژه هـــا می‌ شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *