• انتشار: ۶ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۰۰
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 5522
پرینت

وزارت مالیه برای خصوصی سازی نوی کابل بانک آخرین اعلامیه خود را داد

وزارت مالیه کشور آخرین اعلامیه اش را برای فروش صددرصدی سهام نوی کابل بانک اعلام کرد و گفت که روند خصوصی سازی نوی کابل بانک در مراحل نهایی می باشد.

وزارت مالیه در اعلامیه خود نوشت آن دسته از کسانی که تمایل دارند می توانند به آدرس ایمیل maqa2005@gmail.com درخواستی خود را اعلام کنند.

وزارت مالیه در اعلامیه خود نوشت “بانک ها، موسسات مالی و سرمایه گذاران حرفه ای که تجربه کافی در سرمایه گذاری و مدیریت بانک در اقتصاد توسعه ای دارند و ان دسته از کسانی که تمایل به اشتراک در خرید سهام نوی کابل بانک را دارند تا پنجشنبه ۲۸ جنوری سال ۲۰۱۶ ساعت ۰۳:۰۰ بعدازظهر درخواست های خود را ارسال کنند.”

این وزارت می افزاید که اطلاعات تکمیلی به آن دسته از کسانی که واجد شرایط باشند ارسال می شود.

بر اساس اعلامیه وزارت مالیه، شاخصه های اصلی نوی کابل بانک سیستم سویفت SWIFT، جواز وسترن یونیون، بیش از ۱۰۰ شعبه اجرایی، رابطه با بسیاری از بانک های اروپایی و بین المللی، آی تی و مرکز پشتیبانی و بک آپ در دوبی و واریزی تا سقف تقریبا ۳۳۰ میلیون دالر می باشد.

کابل بانک زمانی یکی از بزرگترین بانک های خصوصی افغانستان محسوب می شد اما در سال ۲۰۱۰ و پس از افشای اختلاس ۹۰۰ میلیون دالری در این بانک، توسط دولت بسته شد.

گفتنی است که دولت تاکنون موفق شده است تا ۶۰ درصد بدهی قرضداران به این بانک را وصول کند و تلاش برای وصول باقی بدهی ها در جریان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *