• انتشار: 4 فوریه 2017
  • ساعت: 16:46
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18354
پرینت

وزارت فواید عامه آمادگی خود را برای بارش های سنگین برف اعلام کرد

وزارت فواید عامه می گوید که نقاط آسیب پذیر و برف گیر کشور را شناسایی کرده است و ۱۰۶ عراده ماشین را برای پاک کاری بارش های سنگین جابه جا کرده است.

مهدی روحانی سخنگوی وزارت فوایدعامه امروز شنبه در نشستی خبری گفت که وزارت قبل از فرارسیدن زمستان ۳۱۸ نقطه آسیب پذیر را شناسایی و تدابیر لازم را گرفته بود.

آقای روحانی می گوید که بیش از ۱۰۰ عراده لودر، گریدر، دمترک و اسکواتور در این نقاط جابه جا شده است.

روحانی می گوید که امسال متفاوت تر از سالهای قبل برف پاکی در نقاط مختلف کشور جریان دارد که در قدم نخست از امکانات در دست داشته این وزارت استفاده صورت می گیرد، در بخش دوم توسط شرکت های قراردادی برف پاکی طبق قانون تدارکات از طریق اعلان داوطلبی که قبلاً برنده شده اند پاک کاری صورت می گیرد و در بخش سوم توسط شوراهای محلی برف پاکی جریان دارد.

وی افزود: برفباری با طوفان در سالنگ ها ادامه داشته و حدود ۱۸ برفکوچ تاکنون سرازیر شده است و شاهراه را بر روی ترافیک الی خوب شدن هوا مسدود کرده است.

سخنگوی وزارت فواید عامه همچنین می گوید که گزارش های نشر شده در صفحات اجتماعی در مورد تلفات انسانی در کوتل قوناق صحت ندارد و تصاویر نشر شده مربوط به سالهای گذشته است.

به گفته مسئولان وزارت فواید عامه به دلیل برف باری شدید و وزش باد مسیر های سالنگ، میدان وردک، بامیان، غور و دایکندی و برخی از ولسوالی های سرپل، تعدادی از ولسوالی های بدخشان و غزنی فعلا مسدود است.

از دو هفته بدین سو، اکثر ولایت های کشور شاهد برف باری و بارش باران بوده است و از این بارش ها تلفات هایی نیز گزارش شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *