• انتشار: 10 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17368
پرینت

وزارت صحت عامه قراردادهای عرضه خدمات صحی اساسی و شفاخانه ای را امضاء کرد

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، قراردادهای عرضه خدمات صحی اساسی و شفاخانه ای را در ۱۸ ولایت کشور با موسسات تطبیق کننده ملی و بین المللی امروز به امضاء رسانید.

وزارت صحت عامه، در سال ۲۰۱۳ عرضه خدمات صحی اساسی را در ۱۸ ولایت و عرضه خدمات اساسی شفاخانه ئی را در ۹ ولایت کشور از طریق رقابت آزاد با در نظر داشت کیفیت، قیمت و شفافیت کامل، تحت نظارت نهاد های مسئول با موسسات غیر حکومتی قرار داد کرد، که این قرار داد ها دراخیر سال ۲۰۱۶ به پایان رسید. اکنون قراردادهای مذکور به منظور جلوگیری از سکتگی در عرضه خدمات صحی با همان موسسات، به مدت شش ماه بار دیگر از سوی این وزارت عقد گردید.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، در مراسم عقد این قراردادها گفت: “موسسات تطبیق کننده باید در تطبیق پروژه های شان تمام معیارات را در نظر بگیرند، چراکه این شش ماه برای تمام موسسات تطبیق کننده یک آزمون خواهد بود و درصورت که پیش شرط های وزارت صحت عامه از سوی موسسات تطبیق کننده مراعات نگردد، قراردادهای بعدی با این موسسات تمدید نخواهد شد.”

آقای فیروز میگوید که، با توجه به بالا بردن سطح دسترسی مردم به عرضه خدمات صحی، وزارت صحت عامه در نظر دارد، که در این قرار داد ها ۱۹۴ مرکز صحی اساسی، ۳۹۹ پوسته صحی جدید را در ۱۸ ولایت کشور ایجاد و نیز خدمات صحی را برای مهاجرین افغان که از کشور های همسایه به کشور عودت می نمایند فراهم نماید.

هزینه مجموعی این قراردادها برای عرضه خدمات صحی اساسی ۳۳۴,۷۴۲,۱۱۸ افغانی برای عرضه خدمات شفاخانه ای ۳۳۴,۷۴۲,۱۱۸ افغانی است که در ولایت های بلخ، سرپل، سمنگان، بادغیس، هلمند، وردک، نمیروز، فراه، ننگرهار، ارزگان، لوگر، نورستان، زابل، غور، کنر، کندز، دایکندی و لغمان به مصرف خواهد رسید.

عرضه خدمات صحی با کیفیت و اساسی در کشور یکی از اولویت های وزارت صحت عامه بوده که این وزارت در نظر دارد، در سال آینده ۳۷۵ مرکز صحی را در مناطق که دسترسی مردم به خدمات صحی محدود است، ایجاد نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *