• انتشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12047
پرینت

وزارت صحت استفاده شیر خشک برای نوزادان را توصیه نمی کند

وزارت صحت عامه کشور با تاکید بر استفاده ی نوزادان و کودکان از شیر مادر می گوید که بررسی های انجام شده نشان می دهد که شیرهای خشک/پودری که برای استفاده کودکان و نوزادان وارد کشور می شود، صحی نیست.

داکتر رودوال، مسوول دیپارتمنت تغذیه طفل با شیر مادر وزارت صحت، امروز (یکشنبه) در کارگاهی آموزشی “فواید تغذیه کودک از شیر مادر” گفت: شیرهای خشک که وارد کشور می شود، صحی نیست و در سایر کشورها برای بچه‏های سگ و پشک داده می‏شود.

آقای رودوال از این وضعیت ابراز نگرانی کرد و افزود: شیر خشک برای کودکان نه تنها هیچگونه فایده‏ی ندارد؛ بلکه کاملا مضر و خطرناک است.

او خاطر نشان کرد که وزارت صحت عامه تمام لوایح اعلانات سیرلاک و شیر خشک را از سطح شهر جمع آوری کرده است و با کسانیکه لوایح را دوباره نصب کنند، برخورد قانونی خواهد کرد.

رودوال از وزارت اطلاعات و فرهنگ خواست، که جلو اعلانات شیرپودری و سیرلاک را بگیرد، تا فرهنگ شیر پودری و سیرلاک از بین رفته و مادران از دادن آن به کودک شان خودداری کنند.

مسٔوول دیپارتمنت تغذیه طفل با شیر مادر وزارت صحت؛ از رسانه ها نیز تقاضا کرد تا از اعلاناتی که برای مردم مضر است و به سلامت انسان‏ها صدمه می زند خودداری کنند.

او همچنین تصریح کرد که بیشترین مرگ و میر مادران و اطفال ناشی از عدم تغذیه از شیر مادر است.

براساس گفته های او؛ تغذیه طفل از شیرمادر می‏تواند باعث رشد بهتر، ذکاوت، حافظه، و جلوگیری از بیماریهای مانند سیاه سرفه، سرخکان، سینه بغل، توبرکلوز و اسهالات شود.

گفتنی است که بر اساس دستورات اسلامی نیز تاکید فراوانی به شیر مادر شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *