• انتشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۵۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26130
پرینت

وزارت زنان به محکمه صحرایی یک زن در تخار واکنش نشان داد

وزارت امور زنان امروز (یکشنبه) نسبت به محکمه صحرایی یک زن در ولایت تخار واکنش نشان داده و آن را به شدت محکوم کرد.

وزارت زنان امروز (یکشنبه) طی یک نشست مطبوعاتی نسبت به محکمه صحرایی یک زن در ولایت تخار واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

لازم است ذکر شود که چند روز پیش ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر گردید که در آن چندین مرد که گفته می شود در ولایت تخار است یک زن را در یک محکمه صحرایی به شدت لت و کوب می کنند.

دفتر مرکز رسانه های حکومت در خبرنامه ای به نقل از وزارت امور زنان امروز گفت: «زنان در طول تاریخ همواره قربانیان اصلی جنگ و تنش ها بوده اند؛ در افغانستان نیز بانوان بیشترین متضررین نزاع ها و خشونت های قومی و خانوادگی شده اند. وزارت امور زنان غرض دسترسی زنان به عدالت از حقوق مدنی و شرعی زنان افغان و به خصوص متضرران خشونت ها، حمایت می کند.»

منبع مذکور علاوه می کند وزارت زنان متاثر است از اینکه طی ماه های اخیر چندین  قضیه خشونت علیه زنان در کشور به خصوص ولایات بلخ، تخار، بدخشان، دایکندی، میدان وردک، لغمان وسرپل پشت سر هم رخ داده است و تازه ترین آن محکمه صحرایی یک زن در ولایت تخار می باشد.

براساس خبرنامه، وزارت زنان ضمن تقبیح خشونت و اعمال وحشیانه با زنان، بد رفتاری با زنان را خلاف ارزش های دینی و انسانی دانسته، از مسوولان امنیتی  کشور تقاضا می کند که غرض دستگیری عاملان این قضایا تلاش کند و همچنین از نهاد های عدلی و قضایی کشور خواهان پیگیری قانونی عاملان محکمه صحرایی اخیر می باشد تا باشد عدالت در حق این بانوی افغان تامین شود.

وزارت امور زنان، امنیت سرتاسری و تاًمین عدالت اجتماعی  را در کشور، جهت مصوونیت زنان لازم میداند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *