• انتشار: 21 آگوست 2015
  • ساعت: 21:33
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1876
پرینت

وزارت زراعت در تلاش برای احیای جنگل های کشور است

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امروز جمعه گفت که این وزارت در تلاش است تا از ۷،۰۰۰ هکتار جنگل در کشور محافظت و نگهداری کند، گرچه این امر با چالش جدی قطع غیرقانونی درختان مواجه است.

به همین منظور، در ولایت کنر با همکاری سازمان های غیردولتی و مقامات محلی تلاش های چشمگیری برای احیای جنگل های از بین رفته این ولایت صورت گرفته است و تاکنون این نهادها با همکاری یکدیگر توانسته اند یک میلیون اصل نهال بکارند.

محمد امان امان یار، رئیس دیپارتمنت حفاظت از جنگل های کشور در وزارت زراعت، می گوید “هم اکنون در حال کار بر روی چندین برنامه برای احیای جنگل های کشور می باشیم و تاکنون برخی از این برنامه ها اثرات مثبتی نیز داشته اند.”

وی همچنین افزود “در حال حاضر تمرکز برنامه های ما بر احیای جنگل ولایت کنر می باشد و در همین پیوند، درختان میوه بسیاری در این جنگل کاشته ایم. ”

این در حاالیست که متخصصان زمینه، از عملکرد دولت در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی کشور بشدت انتقاد می کنند اما از برنامه های مردمی در این خصوص تقدیر می کنند.

گفتنی است بر اساس آمارهای عمومی، قبل از سال ۲۰۰۱، دو میلیون هکتار جنگل در کشور وجود داشت که هم اکنون این رقم به زیر یک میلیون هکتار تنزیل یافته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *