• انتشار: 1 می 2018
  • ساعت: 18:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27910
پرینت

وزارت دفاع: ۶۹ هراس افکن طی یکشبانه روز گذشته کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۶۹ تن از هراس افکنان در درگیری با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای نوشته است که طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۶۹ تن از هراس افکنان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده، ۳۹ تن دیگرشان زخمی و یک شورشی دیگر نیز دستگیر شده است.

خبرنامه وزارت دفاع ملی می نویسد که طی عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز ۱۷ تن از شورشیان مسلح کشته شده و ۱۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

در مناطق کفترخانه، چپه خاک، یکلینکه و نچین در مرکز ولایت ارزگان نیز ۱۴ تن از دهشت افکنان به هلاکت رسیده، ۷ تن دیگرشان زخمی، ۲ باب قرارگاه شان به همراه ۱۲ میل سلاح و ۷ بوشکه ماین بوشکه ای منهدم گردید و همچنین ۱۲ عراده موترسایکل، ۲ بوجی مواد مخدر و مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاد.

نیروهای امنیتی کشور همچنین در ولسوالی کوهستانات ولایت فاریاب نیز ۱۱ تن از هراس افکنان را به هلاکت رساندند. در ولسوالی واغظ ولایت غزنی نیز ۸ شورشی مسلح کشته شده و ۸ تن دیگرشان زخمی شدند. ۶ دهشت افکن نیز در ولسوالی گرشک ولایت هلمند به هلاکت رسید.

وزارت دفاع ملی علاوه می کند که به همین ترتیب، در ولسوالی خواجه غار ولایت تخار ۳ هراس افکن کشته شده و ۷ تن دیگر زخمی، در ولسوالی تشکان ولایت بدخشان ۴ هراس افکن کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، در ولسوالی های نهرین و بغلان مرکزی ولایت بغلان نیز ۳ دهشت افکن کشته شده و یک تن دیگر زخمی، در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان ۲ شورشی مسلح کشته شده و در نهایت در ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار نیز یک تن از تروریستان گروه داعش به دست نیروهای امنیتی کشته شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *