• انتشار: 27 ژانویه 2018
  • ساعت: 21:46
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25944
پرینت

وزارت دفاع: ۱۱۹ تروریست طی درگیری های تازه کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که طی درگیری های تازه میان نیروهای امنیتی و هراس افکنان در نقاط مختلف کشور دست کم ۱۱۹ تن از تروریستان به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی درگیری های تازه با شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور دست کم ۱۱۹ تن از آنان به شمول ۲ فرمانده محلی طالبان و ۳۱ عضو گروه تروریستی داعش را به هلاکت رسانده و ۵۷ تن دیگرشان را زخمی ساختند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی می افزاید که در عملیات نیروهای امنیتی در منطقه خلازانی دند شهاب الدین ولایت بغلان ۲۵ تن از هراس افکنان کشته شده و ۱۷ تن دیگر زخمی شدند.

در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه نیز ۱۶ تن از شورشیان مسلح به شمول دو فرمانده محلی طالبان به نام های «ملا انور» و «ملا دلاور» کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین طی عملیاتی در ولسوالی اندر و مرکز ولایت غزنی ۱۶ تن از تروریستان را به هلاکت رسانده و ۲۲ تن دیگر را زخمی ساختند.

در ولسوالی های سنگین، نادعلی و مرکز ولایت هلمند نیز ۸ تن از دهشت افکنان کشته شدند و ۱۴ فرد مشکوک نیز از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی قادس ولایت بادغیس ۶ دهشت افکن کشته شده و ۳ تن زخمیف در ولسوالی لعل پور ولایت ننگرهار ۳ هراس افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی و درمرکز ولایت لوگر نیز یک شورشی مسلح به هلاکت رسید.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی ۱۲ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۱۱ عملیات خاص در ۱۲ ولایت کشور راه اندازی گردید.

نیروی هوایی کشور نیز در حمایت از نیروهای ارتش ۷۴ پرواز انجام داده و ۱۱ ضربه به دشمنان وارد کردند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *