• انتشار: ۱۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20524
پرینت

وزارت دفاع: گزارش سیگار “دقیق” نیست

وزارت دفاع در پیوند به نشر گزارش اداره بازرس ویژه امریکا برای بازرسی افغانستان (سیگار) گفته است که تلفات نیروی اردوی ملی که در دفاع از جغرافیای افغانستان جانفشانی و عرق ریزی می کنند متاسفانه نسبت به سال ۲۰۱۴ محسوس است ولی آن طور که ارقام آن از مراجع مختلف به نشر سپرده شده دقیق نیست .

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان موسوم به سیگار روز گذشته دو شنبه ۱۱ ثور اعلام کرده بود که تلفات نیروی امنیتی افغانستان در سال جاری میلادی به صورت تکان‌دهنده بالااست.

در گزارش این نهاد امده بود، که نیروی امنیتی در جنگ با نیروهای شورشی در شش هفته امسال ۸۰۷ نفر کشته داده‌اند.

وزارت دفاع اما می گوید به همه هویدا است که شاهراه ها ی کشور بروی ترافیک باز بوده در ۳۴ ولایت و همه ولسوالی های کشور ( به جز ۹ ولسوالی) زیر حاکمیت قانون قرار داشته و دولت منتخب افغانستان به انکشاف عرصه های مختلف زندگی مردم  ادامه می دهد بنا فیصدی های که بعضا از مراجع مختلف به نشر سپرده میشود، با واقعیت فاصله دارد .

این وزارت همچنین می گوید به خاطر اجرای رسالتی که در برابر مردم و حکومت افغانستان دارد شب و روز بخاطر ارتقای احضارات محاربوی در امر سر کوب دشمنان افغانستان و ایجاد شرایطی که مردم کشور ما بتواند از امنیت بهتر بر خوردار و در راه ثبات قدم بگذارند فعالیت می کند.

رهبری وزرات دفاع ملی مصمم است تا آخرین قدمه های مربوط خویش با گزینه های مختلفه از جمله تغیر در کادر های مختلفه برای مدیریت بهتر جنگ و استفاده از تکنالوژی دست داشته طور ثمر بخش، مصمم برای  ریشه کن ساختن همه موارد منفی فایق آید .

به نقل از خبرنامه وزارت دفاع، دست آوردهای نیروی دفاعی طی سال گذشته و حال در ولایت های بغلان، تخار، پکتیا، هلمند، فراه، ننگرهار، کندز و باز نگهداشتن راه های منتهی به شهرهای بزرگ، تلفات بیشتر به گروپ های مخالفین، تخریب مراکز سوق و اداره دشمنان، فابریکه های ماین سازی،  مواد مخدر و از دیاد عملیات محاربه ای و عملیات شبانه که در  دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور انجام گردیده است، قابل یاد آوری است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *