• انتشار: 4 جولای 2017
  • ساعت: 18:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22243
پرینت

وزارت دفاع: ناتو یکبار دیگر بر پشتیبانی خود تاکید کرد

طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع اعلام کرد که ناتو در ۴ بخش: همکاری در زمینه های سیاسی به ویژه کنفرانس کابل، ادامه حمایت از نیروی امنیتی و دفاعی، همکاری در تطبیق پلان چهارساله وزارت دفاع ملی و ادامه روند آموزش نیروی امنیتی و دفاعی کشور از سوی آموزگاران خارجی و تجهیز آنها وعده همکاری داده است.

آقای بهرامی که در مورد نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو امروز سه شنبه در کابل معلومات می داد، گفت که این پیشنهادها توسط دولت ارایه شد و مورد قبول قرار گرفت.

آقای بهرامی گفت: “وزیران دفاع ناتو در نشست بروکسل با اشاره به اینکه تهدید تروریزم هنوزهم از کشورهای همسایه افغانستان وجود دارد، تأکید کردند که آنها اجازه نخواهند داد این کشور بار دیگر به پناهگاه تروریستان تبدیل شود.”

سرپرست وزارت دفاع ملی گفت: “به نمایندگی از افغانستان در نشست وزیران دفاع ناتو در بروکسل بر ادامه تعهد افغانستان در راستای مبارزه با هراس افگنی و از بین بردن فساد اداری به ویژه در نهادهای امنیتی وعده داده است.”

وی افزود که برای کاهش فساد در نهادهای دفاعی و امنیتی کشور سیستم های نظارتی از امور تأمیناتی و تدارکاتی ایجاد شده است.

او گفت در نشست وزیران دفاع ناتو همچنان وعده داده است که حکومت وحدت ملی ترجیح می دهد که در نهادهای دولتی به ویژه وزارت دفاع ملی کادرهای مسلکی و متعهد را به کار بگمارد و در این راستا تا هنوز دست آوردهای نیز داشته است.

در نشست وزیران دفاع ناتو که پنجشنبه هفته گذشته در بروکسل برگزار شد، جامعه جهانی افزون بر اعلام ادامه حمایت شان در زمینه های آموزش وتجهیز نیروی امنیتی کشور، افزایش چند هزار سرباز تازه را نیز وعده داده اند.

آقای بهرامی هر چند شمار نیروی تازه ای را که قرار است به افغانستان بیایند مشخص نکرد، اما گفت که تا ده روز دیگر پالیسی تازه امریکا در قبال افغانستان و منطقه روشن خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *