• انتشار: ۲۹ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۵۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8795
پرینت

وزارت دفاع زخمی شدن دو خلبان یک هلی کوپتر را تایید کرد

وزارت دفاع زخمی شدن دو خلبان یک هلی کوپتر اردوی ملی را در پی اصابت یک موشک ۸۲ میلی متری که از سوی شورشیان شلیک شده بود تایید کرد.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور گفت که این هلی کوپتر پس از شلیک یک موشک ۸۲ میلی متری از سوی شورشیان، در منطقه ناری ولایت کنر فرود اضطراری کرد.

آقای وزیری همچنین گفت که در این رویداد خلبانان این هلی کوپتر زخم های سطحی برداشته اند، زیرا پس از اصابت این موشک، هلی کوپتر دچار آتش سوزی شد.

سخنگوی وزارت دفاع کشور همچنین علاوه می کند که ادعای شورشیان طالبان مبنی بر اینکه در این حادثه ۲۰ تن از سربازان کشور کشته شده بی اساس می باشد و

هم اکنون دو خلبان هلی کوپتر نیز سلامتی کامل خود را بدست آورده اند.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان در روز جمعه با انتشار ویدیویی مدعی شدند که در این حادثه ۲۰ سرباز اردوی ملی کشور را به کشته شده، که اما از سوی مقامات امنیتی کشور رد می شود.

به باور آگاهان امور امنیتی، این انتشار ویدیو از سوی طالبان بخشی از فعالیت های تبلیغاتی این گروه شورشی برای تضعیف روحیه نیروهای امنیتی و مردم است.

همچنین گفتنی است که طالبان چند روز پیش در بخشی دیگر از فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی خود، خبر از حملات بهاری خود تحت نام عملیات عمری دادند.

این گروه شورشی از آن زمان تاکنون عملیات از پیش طراحی شده بسیاری علیه نیروهای امنیتی کشور راه اندازی کردند که اما تمامی این حملات از سوی نیروهای امنیتی خنثی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *