• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۳۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28296
پرینت

وزارت دفاع: حملات طالبان در ولسوالی های غزنی با شکست مواجه شد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که جنگجویان طالبان حوالی ساعت یک شب گذشته به شماری از ولسوالی های ولایت غزنی حمله کردند که اما این حملات با شکست مواجه گردیدند.

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه) گفته است شورشیان مسلح حوالی ساعت یک شب گذشته حملات تهاجمی زیادی را به طور همزمان بر پوسته های امنیتی در ولسوالی های زنخان، اندر و جغتو ولایت غزنی آغاز کردند، که اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه گردیدند.

در این درگیری ها در ولسوالی اندر ولایت غزنی ۱۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی، در ولسوالی زنخان ۶ تن از دشمنان کشته شده و ۴ تن دیگرشان زخمی، در ولسوالی گیلان ۵ هراس افکن به هلاکت رسیده و ۳ تن دیگرشان زخمی و در در نهایت در ولسوالی جغتو نیز ۴ تن از آنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی می گوید که در نتیجه این درگیری ها همچنین مقادیر زیادی سلاح و مهمات جنگجویان مسلح نیز به دست نیروهای امنیتی افتاد و در حال حاضر اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

این در حالیست که جنگجویان طالبان روز گذشته حملات گروهی و گسترده ای را در ولایت فراه به منظور تصرف شهر فراه راه انداختند که اما پس از درگیری های شدید، با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه شده و به عقب رانده شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *