• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۱۰
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29018
پرینت

وزارت دفاع بریتانا: جنگجویان گروه داعش در افغانستان با واحدهای تروریستی در بریتانیا ارتباط دارند

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که جنگجویان گروه داعش در افغانستان با واحدهای تروریستی در بریتانیا ارتباط برقرار می‌کنند.

اندیپندینت به نقل از گوین ویلیام سون، وزیر دفاع بریتانیا که به افغانستان سفر کرده بود، نوشته است که هدف از برقراری ارتباط بین جنگجویان داعش در افغانستان و واحدهای تروریستی در بریتانیا، راه‌اندازی حملات تروریستی می‌باشد.

وزیر دفاع بریتانیا اولین مقام حکومتی است که جنگجویان داعش افغانستان را تهدید بالقوه برای امنیت بریتانیا خوانده است. او در جریان سفرش به افغانستان با اسکای نیوز گفت‌وگو کرده است.

این مقام ارشد امنیتی بریتانیا گفته است: «آن‌چه که ما می‌بینیم این گروه یک تهدید جدی به بریتانیا است و ما باید اقدام کنیم و مطمئن شویم که در آینده شاهد حملاتی چون حمله‌ی منچستر نباشیم.» او تاکید کرده است که به‌طور مرتب گروه‌های تروریستی که در افغانستان فعالیت می‌کنند، را تحت نظر دارند و شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد این گروه‌های تروریستی نه تنها با بریتانیا بلکه با تمام قاره‌ی اروپا ارتباط دارند.

داعش در چند سال گذشته تبدیل به یکی از چالش‌های جدی امنیتی در افغانستان شده است. هرچند این گروه پایگاه اصلی خود در ننگرهار را از دست داده اما همچنان به حملات تروریستی ادامه می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *