• انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24688
پرینت

وزارت دفاع از سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان استقبال کرد

دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی سفر رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل را تایید کرد و آن را یک سفر خوب خواند.

آقای وزیری امروز شنبه(۸ میزان) در یک نشست خبری مشترک با معاون وزارت دفاع گفت که رییس ستاد ارتش پاکستان در یک سفر رسمی به کابل می‌آید.

او اما خاطرنشان ساخت، این‌که وی با کی ملاقات می‌کند و چی برنامه دارد، در موردش معلومات ندارم ولی گفته می‌توانم این سفرها بسیار خوب است.

آقای وزیری گفت بدون مذاکرات ما نمی‌توانیم تمام مشکلات را با جنگ حل کنیم و فکر می‌کنم سفر رییس ستاد ارتش پاکستان به افغانستان نتیجۀ خوبی می‌دهد و امیدوار هستیم نتیجۀ خوب بدهد.

قرار است جنرال قمر جاوید بجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان فردا طی یک سفر رسمی به کابل بیاید و با مقام‌های حکومت افغانستان دیدار کند.

تا هنوز در مورد جزئیات بیش‌تر در خصوص این‌که رییس ستاد ارتش پاکستان روی کدام مسایل با مقام‌های حکومت وحدت ملی گفت‌گو خواهد کرد، چیزی گفته نشده.

اما امروز رییس مجلس نمایندگان گفت که رییس جمهور غنی در دیدار با هیئت اداری این مجلس گفته‌است پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا، پاکستان پیش‌نهادهای مکرر را با طرح جدید به خاطر مذاکره با حکومت افغانستان فرستاده‌است.

رییس جمهور غنی هفتۀ گذشته در نشست خبری مشترک با وزیر دفاع امریکا و دبیر کل ناتو در کابل یک‌بار دیگر تاکید کرد که آمادۀ مذاکرات صلح دولت با دولت با پاکستان است.

این در حالی‌ست که در پی اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان و آسیای جنوبی، فشارهای زیادی بالای پاکستان به خاطر حمایت و پناه‌دادن آن کشور به هراس‌افگنان، وارد شده‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *