• انتشار: 13 آگوست 2016
  • ساعت: 09:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12211
پرینت

وزارت دفاع آمریکا مرگ حافظ سعید فرمانده ارشد داعش برای افغانستان و پاکستان را تایید کرد

وزارت دفاع آمریکا روز گذشته جمعه در بیانیه ای مرگ حافظ سعید خان فرمانده ارشد گروه تروریستی داعش برای افغانستان و پاکستان را در نتیجه یک حمله هوایی تایید کرد.

گوردون تروربریج معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز گذشته در بیانیه ای گفت حافظ سعید خان فرمانده ارشد گروه داعش برای افغانستان و پاکستان (از دیدگاه داعش: خراسان) در بیست و ششم جولای سال جاری (۵ اسد) در نتیجه یک حمله هوایی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار کشته شد.

 

بیانیه تروربریج می نویسد، حافظ سعید خان یک فرمانده بلند پایه طالبان پاکستانی بود که پس از پیوستن به گروه داعش به عنوان فرمانده این گروه برای افغانستان و پاکستان گماشته شد.

 

بیانیه می افزاید حافظ سعید خان چندین کمپ آموزشی برای داعش در افغانستان تاسیس کرد و مسئولیت چندین حمله انتحاری را نیز بر عهده دارد.

 

به نقل از بیانیه “خان مستقیما در حملات علیه آمریکایی ها و نیروهای ائتلاف اشتراک داشته و همچنین علیه افغان ها نیز دست به اقدامات تروریستی می زند.”

 

معاون سخنگوی وزارت دفاع در بیانیه اش علاوه کرده است مرگ خان به روند سربازگیری این گروه در افغانستان آسیب می رساند و قطعا فعالیت هایشان را نیز دچار اختلال می کند.

 

لازم به ذکر است که این اولین مرتبه نیست که گزارش هایی از مرگ حافظ سعید منتشر می شود. تقریبا ۷ ماه پیش نیز گزارش هایی مبنی بر کشته شدن وی منتشر شد، اما این گزارش ها هرگز تایید نشدند.

 

چند روز پیش وزارت دفاع کشور نیز کشته شدن حافظ سعید خان فرمانده ارشد گروه داعش برای افغانستان و پاکستان را در نتیجه حملات هوایی هواپیمای بدون سرنشین تایید کرد.

 

تقریبا یک سال و نیم پیش، گزارش هایی مبنی بر نفوذ داعش در افغانستان منتشر شد، که در آن زمان تهدیدهای کمی از سوی این گروه احساس می شد.

 

گفته می شود این گروه در ولسوالی های دورافتاده و مرز ولایت ننگرهار برای خود استحکامات و مخفیگاه تاسیس کرده است و سرگرم سرباز گیری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *