• انتشار: 5 آوریل 2017
  • ساعت: 17:24
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19815
پرینت

وزارت داخله ۲۶۲ تن را به اتهام فساد اداری به دادستانی معرفی کرد

وزارت امور داخله اعلام کرد که در پیوند به ۸۹۰ قضیه فساد اداری در این وزارت ۲۶۲ تن را به دادستانی معرفی کرده است.

محمد وحید حمیدی، رئیس مبارزه با فساد اداری وزارت داخله امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری گفت پس از بررسی‌های ابتدایی، ۱۰۵ پرونده با مظنونیت ۲۶۲ نفر مشمول افسر، ساتنمن و سرباز و ۱۵ مقام عالی رتبه وزارت داخله به دادستانی کل محول شده است.

به گفته وی، این افراد متهم به سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای، غفلت وظیفه‌ای، اختلاس و خسارت مالی به دولت هستند.

اکثر قضایای این پرونده‌ها مربوط به فساد در قراردادی‌ها، حیف و میل دارایی‌های دولت و غصب زمین بوده است و ۵۷ پرونده از این مجموع مربوط به ولایات افغانستان بوده است.

آقای حمیدی همچنان از تبدیلی و دادن اخطار و توصیه به ۱۷۹ نفر از منسوبین وزارت داخله به دلیل عملی نکردن درست وظایف‌شان خبر داد.

مقامات وزارت داخله می‌گویند با بررسی این پرونده‌ها از حیف و میل بیش از ۲ میلیارد افغانی جلوگیری کردند. همچنان به اساس فیصله‌های صورت گرفته افراد متهم مکلف به پرداخت بیش از ۱ میلیارد افغانی نیز شده‌اند.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان نیز می‌گوید افزون بر موارد یاد شده، ریاست مبارزه با جرایم سنگین این وزارت نیز ۲۳۹ قضیه را ثبت کرده است.

به گفته وی، در نتیجه بررسی این قضایا ۱۸۷ نفر از جمله ۴۰ منسوب پلیس و ۱۹ مسئول در ادارات مختلف بازداشت و به دادستانی معرفی شده است.

به گفته وی، در نتیجه تلاش این ریاست از قاچاق ۱۵۰۰ تن سنگ قیمتی جلوگیری شده و بیشتر از دو میلیون دالر پول جعلی کشف شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *