• انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۳۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11482
پرینت

وزارت داخله: ۲۶۰ مخالف مسلح با جنگ افزارهایشان تسلیم شدند

وزارت امور داخله کشور می گوید که ۲۶۰ مخالف مسلح با مقداری هنگفت جنگ افزار و مهمات در ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شدند.

این وزارت می‌گوید نیروهای امنیتی عملیات تصفیه‌ای را از ۱۱ روز به این‌طرف در ولسوالی درۀ صوف سمنگان به راه انداخته‌اند و بسیار از ولسوالی های ناامن را از وجود مخالفان و تروریستان پاکسازی کرده اند.

در خبرنامۀ این وزارت آمده‌است که بسیاری از روستاهای ناامن درۀ صوف کاملا از وجود هراس‌افنان طالب پاک‌سازی و ناامنی‌هایی که در بخش‌هایی از این ولسوالی وجود داشته از میان برداشته شده‌است.

عملیات پاکسازی شماری از مناطق ناامن دیگر در ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان هم چنان به شدت جریان دارد ونیروهای امنیتی کشوراز طریق این عملیات گسترده تصفیه یی به تلاش های خویش در جهت پاکسازی منطقه از وجود هراس افگنان طالبان پاکسازی و ادامه می دهند.

این عملیات های گسترده پاکسازی به هدف حفظ امنیت، جلوگیری از بازگشت هراس افگنان طالب به محل و ایجاد فضای امن به مردم محل در این ولسوالی به راه انداخته شده است .

گفتنی است که تا اکنون در این عملیات گسترده تصفیه یی ۲۶۰ هراس افگن طالب بشمول دو فرمانده آنان با مقداری زیادی جنگ افزار به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شده اند.

در این عملیات، دهها تن از افراد مسلح غیر مسوول با جنگ افزار های شان نیز توسط نیروهای امنیتی کشور بازداشت شده اند.

بر بنیاد این گزارش، در جریان این عملیات ۱۱روزه تا کنون ۲۶۰ تن از افراد گروه طالبان به شمول یکی از فرمان‌دهان‌شان به نیروهای امنیتی تسلیم شده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *