• انتشار: ۲۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12198
پرینت

وزارت داخله: به دشمنان ضربات سختی در هلمند وارد شده است

وزارت امور داخله می گوید که به شورشیان طالبان در ولسوالی ناوه ولایت هلمند ضربات سختی وارد شده و اکنون نیز مبارزه با شورشیان ادامه دارد.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله با اشاره به عملیات های ضد هراس افگنی در هلمند گفت که نیروهای پولیس ملی در همکاری و همآهنگی با سایر نیروهای امنیتی، زمینی وهوایی به گونه جدی سرگرم مبارزه با هراس افگنان بوده و در طی چندین عملیات ضربات سختی را به دشمن وارد کرده اند.

سخنگوی وزارت امور داخله تصریح کرد که روز گذشته هراس افگنان بر پوسته های امنیتی در ولسوالی ناوه حملات تهاجمی را به راه انداخته بودند که در نتیجه با ضربان دندان شکن نیروهای امنیتی مواجه گردیده و ۵۴ هراس افگن طالب به هلاکت رسیده اند.

همچنان سخنگوی وزارت امور داخله به چگونگی عملیات در ولسوالی نهرسراج این ولایت اشاره نموده گفت که نیروهای امنیتی در طی یک عملیات مشترک در این ولسوالی ۱۲ هراس افگن طالب را به هلاکت رسانده و بیشترین مناطق این ولسوالی را از وجود هراس افگنان طالب پاکسازی نموده اند.

در همین حال تواب غورځنگ سخنگوی شورای امنیت ملی راجع به پیشرفت نیرو های امنیتی کشور در ولسوالی های مختلف ولایت هلمند صحبت کرد و افزود که دشمنان مردم افغانستان توان مقابله با نیرو های امنیتی و دفاعی کشور را نداشه و در هلمند شکست خورده اند.

وی ضمن اشاره به بهبود روابط کشور با منطقه گفت که محمد حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی کشور جهت بهبود روابط با منطقه درین اواخر به ۱۲ کشور منطقه سفر نموده و پیرامون گسترش همکاری ها تاکید ورزیده است.

گسترش همکاری و جلب حمایت کشور های منطقه از نیرو های امنیتی کشور در امر مبارزه با تروریزم؛ برای امنیت منطقه و جهان محور اصلی گفتگو های سفر مشاور شورای امنیت ملی را تشکیل می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *