• انتشار: 11 آگوست 2015
  • ساعت: 15:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1649
پرینت

وزارت خانه ها هماهنگ می شوند

ریاست عمومی دارالانشای شورای وزیران نشستی را به منظور هماهنگی بیشتر میان وزارت خانه های سکتوری در کابل دایر کرد.

بریالی نصرالله ارسلایی، رئیس دبیرخانه شورای وزیران امروز (سه شنبه) در این نشست گفت که بین وزارت های سکتوری هماهنگی های لازم وجود ندارد و این مشکل باید رفع شود.

جلسه امروز بین معاونان وزارت های سکتوری دایر شده بود.

پیش از این نیز جلسه ای به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان وزارت های سکتوری برگزار شده بود اما هیچ گونه هماهنگی میان این نهادها صورت نگرفت.

آقای ارسلایی افزود برخی وزارت ها به تصامیمی که در جلسه قبلی هماهنگی میان وزارت ها صورت گرفته بود، وقت نگذاشته اند و نیاز به همکاری بیشتر بین وزارت ها می باشد.

عبدالمعین معین، رئیس دفتر ریاست دبیرخانه شورای وزیران نیز در خصوص عدم هماهنگی میان وزارت خانه ها گفت: “عدم هماهنگی یک معضل دیرینه دولت است و ریاست دبیرخانه شورای وزیران تلاش دارد تا این معضل را برطرف کند و هماهنگی خوبی را در امور ادارات بوجود آورد.”

آقای معین افزود که ناهماهنگی ها سبب می شود که طرح های اداره ها درست تطبیق نگردد، پروژه ها نظارت نشود و همچنین بودجه های اختصاص یافته درست مصرف نشود.

به گفته او، پیگیری و نظارت مداوم از امور بر کاهش سطح فساد موثر است و ریاست اجراییه تاکید دارد تا سطح فساد را اینگونه کاهش دهد.

برخی از آگاهان امور و شهروندان می گویند که با تشکیل حکومت وحدت ملی، بعضی از مسئولان بلند پایه به دلیل وابستگی های سیاسی خود به مقام های بالا دست خود پاسخگو نیستند که باعث ناهنجاری هایی در دولت شده است.

آگاهان بر این باورند که اگر این وضعیت این چنین پیش رود، عواقب بدی در انتظار کشور خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *