• انتشار: 5 جولای 2017
  • ساعت: 17:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22280
پرینت

وزارت خارجه هیاتی برای تثبیت هویت افغان های مقیم عراق و ترکمنستان فرستاد

وزارت امور خارجه اعلام کرد که برای تثبیت هویت شهروندان افغانستان مقیم کشورهای عراق و ترکمنستان هیئت هایی فرستاده شده است تا هویت آنان را تثبیت کنند.

نصیر احمد اندیشه، معین اداری وزارت خارجه امروز چهارشنبه در نشستی خبری در کابل گفت که شهروندان کشور که در عراق و ترکمنستان هستند تثبیت هویت می شوند تا برای آنان پاسپورت و شناسنامه صادر گردد.

آقای اندیشه همچنین اضافه کرد، آنان بودجه‌ای را برای الکترونیکی سازی آرشیف وزارت خارجه اختصاص داده‌اند تا اسناد این وزارت به منظور مصوونیت بیشتر، الکترونیکی شود.

آقای اندیشه تصریح کرد که با تغییر آرشیف کنونی به‌الکترونیکی؛ استفاده از اسناد دیپلوماسی و سیاست خارجی کشور در آینده برای تاریخ نگاران، دانشجویان و استادان آسان تر خواهد شد.

اندیشه علاوه کرد که در کنار استفاده سهل تر، آرشیف وزارت خارجه نیز مصوون خواهد شد.

او با بیان‌اینکه آنان در تلاش ایجاد قونسلگری برقی برای درخواست آنلاین می‌باشد؛ خاطر نشان کرد که ویب سایت مخصوص ریاست امور قونسلی نیز به منظور عرضه خدمات آنلاین تکمیل شده و تا یک ماه دیگر راه اندازی خواهد شد.

براساس گفته‌های معین اداری وزارت امور خارجه؛ دیتابس عمومی برای ریاست امور قونسلی و وصل آن به تمام نماینده گی های قونسلی بیرون از افغانستان تکمیل شده‌است.

اندیشه در پایان سخنان خود از آغاز کار تعمیراتی سفارت افغانستان در پاکستان نیز خبرداد و گفت که سفارت کشور در اسلام آباد به‌زودی به گونه اساسی و استندرد ساخته خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *